Відкрита лекція Романа Шеремети: "Поведінкові фактори економічного розвитку"
Загальна інформація
5 вересня 2016 року на другій парі 9:55-11:15 в аудиторії Б-205 відбудеться відкрита лекція доктора філософії з економіки, професора Школи менеджменту імені Уезерхеда при Університеті Кейс Вестерн Резерв (Weatherhead School of Management Case Western Reserve University (США) Романа Шеремети на тему "Поведінкові фактори економічного розвитку".
Роман Шеремета - спеціаліст в експериментальній економіці та теорії ігор. Знання в цих областях застосовує в багатьох інших дисциплінах: поведінковій економіці, конфліктології, теорії галузевих ринків, економіці праці й держсектору. Входить до складу редколегії видання Journal of Economic Behaviour and Organization з третьої категорії рейтингу Academic Journal Guide.
Отримавши два ступені бакалавра на Україні, уродженець Івано-Франківська Роман Шеремета продовжив навчання в Школі менеджменту імені Краннерта при Університеті Пердью в Уест-Лафайетті, штат Індіана. Там же Шеремета закінчив докторат з економіки в 2009 році.
Сфери наукових інтересів вченого - експериментальна і поведінкова економіка, вивчення міжнародних конфліктів і методів їх вирішення, а також теорія ігор. У своїх дослідженнях він виявив, що перед загрозою конфлікту люди схильні до зайвого суперництва, що призводить до втрат для всіх ворогуючих сторін. Шеремета пояснює цю поведінкову модель тим, що деякі люди за часів конфліктів усіма силами намагаються випередити противника за економічними показниками, нехтуючи взаємовигідним співробітництвом. У той же час багато хто, навпаки, не бачить стимулів для економічної діяльності в такій ситуації. Недавні дослідження Шеремети присвячені питанням деескалації та вирішення конфліктів.

