Засідання круглого столу "Роль конкурентної політики в забезпеченні економічного зростання"

27 листопада 2013 року на базі Київського національного торговельно-економічного університету відбулося засідання круглого столу "Роль конкурентної політики в забезпеченні економічного зростання".

У його роботі взяли участь представники Антимонопольного комітету України, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національної академії державного управління при Президентові України, Інституту економіки та прогнозування НАН України, науковці, аспіранти та студенти 4, 5 та 6 курсів факультету економіки, менеджменту та права КНТЕУ.

На обговорення були винесені питання:

• розвиток галузевих і товарних ринків як чинник активізації економічного зростання;
  • особливості взаємозв'язку між конкуренцією, конкурентною політикою та економічним зростанням в Україні;
  • аналіз впливу конкурентної політики на підвищення рівня конкурентоспроможності національної економіки;
  • практика регулювання конкурентних відносин в умовах світової фінансово-економічної кризи та посткризовий період;
  • шляхи удосконалення конкурентної політики за умов переходу до інноваційно-інвестиційного типу економічного розвитку;
  • напрями використання результатів наукових досліджень з питань конкуренції і конкурентної політики у навчальному процесі.

Відкрив круглий стіл Лагутін Василь Дмитрович, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економічної теорії та конкурентної політики КНТЕУ. Він наголосив на актуальності теми круглого столу.

З доповідями виступили:

Кулішова Тетяна Василівна, начальник управління Антимонопольного комітету України – «Концептуальні засади державної політики розвитку конкуренції на товарних ринках»;

Бабенко Олена Григорівна, старший науковий співробітник Центру комплексних досліджень з питань антимонопольної політики Антимонопольного комітету України – «Центр комплексних досліджень з питань антимонопольної політики і його місце у науковому забезпеченні розвитку конкурентної політики»;

Романенко Володимир Анатолійович, д.е.н., професор кафедри економічної теорії та конкурентної політики КНТЕУ – «Взаємозв’язок конкурентної політики та конкурентоспроможності у промисловості України»;

Смагін Володимир Леонтійович, д.е.н., професор кафедри банківських інвестицій ДВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана» - «Роль фінансового ринку в забезпеченні економічного зростання в Україні»;

Герасименко Анжеліка Григорівна, к.е.н., доцент, докторант кафедри економічної теорії та конкурентної політики КНТЕУ – «Оцінка втрат суспільного добробуту від ринкової влади в економіці України»;

Соколова Ольга Миколаївна, к.е.н., доцент кафедри управління національним господарством НАДУ при Президентові України «Характеристика ринку інвестиційних товарів в Україні»;

Бойко Аліна Василівна, к.е.н., доцент, докторант відділу моделювання та прогнозування економічного розвитку ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» - «Інноваційна компонента в конкурентоспроможності національної економіки»;

Вертєлєва Оксана Василівна, к.ф-м.н., доцент кафедри економічної теорії та конкурентної політики КНТЕУ – «Державний контроль за монопольним ціноутворенням в Україні»;

Уманців Юрій Миколайович, д.е.н., професор кафедри економічної теорії та конкурентної політики КНТЕУ – «Роль фінансово-промислових груп в активізації економічного зростання в Україні».

За результатами роботи круглого столу були розроблені рекомендації щодо підвищення ролі конкурентної політики у забезпеченні економічного зростання України, в якому, зокрема, зазначено, що втрати суспільного добробуту від ринкової влади в Україні сягають близько третини ВВП. Це свідчить про той резерв економічного зростання, який здатна активізувати вітчизняна конкурентна політика через мінімізацію проявів монополізму та формування ефективного конкурентного середовища на вітчизняних товарних ринках і в економіці у цілому. Окрім традиційних напрямків контролю за процесами концентрації, недопущення монополізації товарних ринків та недобросовісної конкуренції, неструктурної демонополізації вітчизняної економіки, протидії антиконкурентним узгодженим діям і зловживанням з боку підприємств-монополістів, активна і ефективна конкурентна політика повинна: забезпечувати роботу конкурентного механізму розподілу інвестицій у національній економіці; створювати стимули до інноваційного розвитку вітчизняної економіки; сприяти підвищенню конкурентоспроможності національних виробників на внутрішньому та зовнішньому товарних ринках; стимулювати розвиток ринкової інфраструктури тощо.

Більш детальна інформація про роботу круглого столу буде розміщена у науковому журналі «Конкуренція. Вісник Антимонопольного комітету України».

27.11.2013
Vita