Кафедра міжнародного менеджменту
Кафедра міжнародного менеджменту

Новини кафедри

міжнародного менеджменту

- залучення практиків до навчального процесу, протягом  2023 – 2024 років (січень-квітень) відбулися гостьові лекції, онлайн-дискусії, вебінари з: операційним директором концерну Lantmannen Оленою Піскун на тему «Крос-культурний менеджмент. Україна-світ» (квітень 2023 року);  молодшим менеджером з персоналу (розвиток талантів) відділу управління персоналом Софією Станіславською на тему «Кар’єрні можливості у  міжнародній компанії «British American Tobacco» (жовтень 2023 року); заступником начальника митного поста «Західний» - начальником відділу митного оформлення 1 Київської митниці Олегом Пахомовим на тему «Митні органи України» (листопад 2023); випускником ОП, заступником директора з комерційних питань ТОВ «Газсьорф» Михайлом Лавренчуком на тему «Зовнішньоекономічна діяльність підприємства у сфері імпорту промислового обладнання» (березень 2024); коуч-консультанткою з питань виходу на зовнішній ринок, креаторкою освітніх програм для підприємців, управляючою партнеркою консалтингової агенції Export Solutions, співзасновницею проекту Vilni, випускницею ОП Анастасією Битько на тему «Як підприємцям почати експортувати та де ви в цій системі?» (лютий 2023 року), «Основи експорту товарів та чого очікують від менеджерів зовнішньоекономічної діяльності» (квітень 2024 року);
- можливість проходження здобувачами практики за кордоном та виконання випускних кваліфікаційних робіт за матеріалами іноземних компаній: «Cubic Verein» (Avstria, Innsbruck) 2023 року,  Voltica service (Польща, Вроцлав), Škoda Auto a.s. (Чехія, Млада Болеслав) у 2024 році;
- перманентний розвиток гаранта та членів групи забезпечення ОП (Програми «Creating export Academy in Ukraine» 01.08.-15.12.2022. та «Service export Ukraine» 04.10.2021-31.08.2022, розроблені Інститутом маркетингу (Естонія) у співпраці з ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту», розвиток мовної компетентності «Французька мова рівня Intermédiaire» 2022 р. в Центрі європейської освіти), активна участь у бізнес – івентах (Бізнес-форум «Ведення бізнесу в Україні: виклики та можливості» (червень 2023 року),  ІІ Міжнародний експортний форум: від відновлення України до глобального економічного процвітання (жовтень 2023 року), Шостий національний форум «Розвиток МСБ 2023: можливості, стійкість та відновлення» (грудень 2023 року).

Онлайн-семінар «Організація експортно-імпортних операцій в умовах воєнного стану»

29 квітня-07 травня 2024 р. на базі кафедрі міжнародного менеджменту Державного торговельно-економічного університету був проведений науковий онлайн-семінар «Організація експортно-імпортних операцій в умовах воєнного стану» 24-29 квітня 2023 р. для науковців, докторантів, аспірантів, студентів та представників бізнесу.

Метою наукового онлайн-семінару є формування у слухачів/здобувачів комплексу знань з об’єктивних закономірностей, умов, процесів і специфічних особливостей організації експортно-імпортних операцій в умовах воєнного стану, а також набуття навичок їх практичного використання. Акцентовано увагу на:

-        сутності зовнішньоторговельних операцій та принципів їх здійснення, особливостей здійснення експортно-імпортних операцій в умовах воєнного стану;

-       суті принципів, норм та правил митно–тарифного регулювання;

-        основних процедур державного митного контролю в Україні; визначенні впливу митного тарифу на виробників та споживачів та теоретично- організаційні засади митної справи;

-        особливостях переміщення товарів через митний кордон України порядок нарахування та стягнення податкових платежів, які виникають при переміщенні товарів через митний кордон України;

-        порядку митного оформлення товарів в сучасних умовах.

Програма проведення наукового онлайн-семінару була наступна:

29.04.2024. Зовнішньоекономічна діяльність: сутність та особливості здійснення в умовах воєнного стану. Митна система України.

30.04.2024. Митні платежі як інструмент митного регулювання ЗЕД країни. Товарна номенклатура в митній справі.

01.05.2024. Вплив нетарифного регулювання на ЗЕД підприємства. Інструменти торговельного захисту.

02.05.2024. Митна та фактурна вартість товару: методи їх визначення. Характеристика системи митних режимів.

03.05.2024. Роль експертизи при проведенні митного контролю. Організація митного контролю.

04.05.2024. Класифікація товарів при здійсненні експортно-імпортних операцій. Незаконне переміщення предметів через митний кордон.

06.05.2024. Транспортне забезпечення експортно-імпортних операцій. Класифікація супровідних документів по зовнішньоторговельних операціях

07.05.2024. Визначення країни походження товарів з метою подальшого митного оподаткування. Митне регулювання зовнішньої торгівлі в зарубіжних країнах

В процесі обговорення учасниками та слухачами було відмічено наукову та практичну спрямованість онлайн-семінару та актуальність в сучасних умовах.

Лекція стейкголдера ОП «Міжнародний менеджмент» Баб’яра Ігоря Олександровича

6 квітня 2024 року на базі кафедри міжнародного менеджменту в рамках тижня факультету міжнародної торгівлі та права відбулася лекція стейкголдера ОП «Міжнародний менеджмент» Баб’яра Ігоря Олександровича, комерційного директора ТОВ "КЛС Україна", в рамках якої були обговорені питання щодо особливостей логістичного забезпечення зовнішньоторговельних операцій в сучасних умовах.  Було обговорено сучасні логістичні системи українських компаній та реалії сьогодення транспортно-логістичних компаній, студенти та викладачі задавали багато питань лектору-практику, що підкреслює актуальність даної теми та необхідність подальших зустрічей з нашим гостем.