Всеукраїнський конкурс студентських науково-популярних есе: "Трансформація сучасної світосистеми"

Реалізуючи провідні місії Київського національного торговельно-економічного університету: «Працюємо для нинішнього та майбутнього поколінь» та Української асоціації зовнішньої політики: «Служити своєму народу як професіонали у сфері публічної зовнішньої політики», партнерами було проведено Всеукраїнський конкурс студентських науково-популярних есе «Трансформація сучасної світосистеми» з метою привернення уваги студентської молоді до актуальних міжнародних проблем, розробки пропозицій та рекомендацій щодо їх вирішення і втілення в практику діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських об’єднань України.

Конкурс проходив у два етапи. Перший етап – надсилання студентами науково-популярних есе на електронну адресу організаторів, другий етап – «сліпе оцінювання» студентських робіт членами експертної групи, до якої увійшли президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і повноважний посол України Хандогій Володимир Дмитрович, віце-президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і повноважний посол України, кандидат юридичних наук Купчишин Олександр Михайлович, завідувач кафедри міжнародного публічного права КНТЕУ, доктор юридичних наук, доцент Дешко Людмила Миколаївна.

На конкурс надійшли студентські роботи з двадцяти одного закладу вищої освіти України: Вінницького національного аграрного університету, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Донецького національного університету ім. Василя Стуса, Київського кооперативного інституту бізнесу і права, Київського національного торговельно-економічного університету, Львівського державного інституту економіки і туризму, Львівського національного аграрного університету, Маріупольського державного університету, Міжрегіональної академії управління персоналом, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Львівська політехніка», Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова, Полтавського університету економіки і торгівлі, Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка, Тернопільського національного економічного університету, Університету економіки та права «КРОК», Харківського економіко-правового університету та Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Загалом у конкурсі взяли участь представники 10 міст України: Вінниця, Дніпро, Київ, Львів, Маріуполь, Одеса, Полтава, Суми, Тернопіль, Харків. Усього на конкурс було подано 90 студентських робіт.

27 листопада 2018 року в Київському національному торговельно-економічному університеті відбулося офіційне підбиття підсумків конкурсу та оголошення його переможців. Урочистий захід відкрили проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Київського національного торговельно-економічного університету, кандидат економічних наук, доцент, дипломатичний радник І класу Сай Валерій Миколайович, президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і повноважний посол України Хандогій Володимир Дмитрович. З промовами виступили віце-президент Української асоціації зовнішньої політики, надзвичайний і повноважний посол України, к.ю.н. Купчишин Олександр Михайлович, завідувач кафедри міжнародного публічного права КНТЕУ, д.ю.н., доцент Дешко Людмила Миколаївна. У заході взяли участь викладачі та студенти закладів вищої освіти України – учасники конкурсу.

• Лауреатом конкурсу стала Остапенко Наталія Володимирівна, Київський національний торговельно-економічний університет (тема есе «Реформа Ради Безпеки ООН як засіб подолання кризи ефективності організації»).
  • Перше місце посіла Монастирьова Єлизавета Володимирівна, Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара (тема есе «Феномен «крихкої державності» в контексті світосистемних трансформацій»).
  • Друге місце розділили Іванисько Світлана Олександрівна, Київський національний торговельно-економічний університет (тема есе «Актуальні проблеми міжнародного космічного права») та Ванівська Галина Романівна, Національний університет «Львівська політехніка» (тема есе «Медіація як інструмент превентивної дипломатії у врегулюванні міжнародних суперечок»).
  • Третє місце розділили Кальченко Владислав Юрійович, Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна (тема есе «Іран: ядерна програма в діалозі з міжнародною спільнотою») та Прохорова Вікторія Геннадіївна, Одеський національний університет ім. І. І. Мечникова (тема есе «Еволюція Українсько-Румунських відносин в контексті трансформації безпекової системи чорноморського регіону»).

Переможці конкурсу були нагороджені іменними дипломами та подарунками.

Заохочувальну відзнаку конкурсу – сертифікат учасника отримали: Чаша Владислава Юріївна, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Коваленко Ксенія Володимирівна, Київський національний торговельно-економічний університет, Козік Тетяна Вікторівна, Університет економіки та права «КРОК», Калинчук Христина Вікторівна, Національний університет «Львівська політехніка».

Відзначені учасники конкурсу отримали пам’ятні подарунки від Київського національного торговельно-економічного університету та Української асоціації зовнішньої політики.

Із виступів студентів закладів вищої освіти – учасників конкурсу пролунали слова подяки організаторам за привернення уваги молоді до актуальних міжнародних проблем, активізацію науково-дослідної роботи студентів, підтримку обдарованої молоді.

остання редакція 29.11.2018
Vega