Комп’ютерне психометричне тестування студентів КНТЕУ в експертній системі ARISTON у рамках спільного ЄС проекту

У рамках налагодженої співпраці Київського національного торговельно-економічного університету з Афінським університетом економіки та бізнесу, Кембріджським університетом і Афінською Комп’ютерною Академією відбулось оцінювання професійної орієнтації студентів КНТЕУ. Оцінювання здійснювалось автоматично із використанням програмного забезпечення ARISTON System, спеціально розробленого на основі досліджень, проведених професором Е. Дж. Яннакудакісом (E. J. Yannakoudakis) (Афінський університет економіки та бізнесу). Комп’ютерне тестування студентів КНТЕУ було організовано під керівництвом проректора В. М. Сая та за участю начальника навчального відділу К. В. Мостики, директора ІОЦ-ГЦІТ Я. І. Шестака, декана ФЕМП О. І. Міняйла, декана ФОАІС О. А. Харченка, декана ФРГТБ Н. І. Ведмідь, декана ФТМ В. А. Осики, декана ФФБС Т. В. Канєвої, декана ФМТП П. М. Пальчука, завідувачів кафедр кібернетики та системного аналізу А. А. Роскладки, менеджменту С. І. Бая, психології М. С. Корольчука, програмної інженерії та кібербезпеки О. В. Криворучко та інших представників науково-педагогічного складу університету.

Система оцінювання враховувала психометричний підхід і логічний інструментарій для оцінювання особистісних характеристик кожного реципієнта та з високим рівнем об’єктивності і точності визначила психометричні риси, якісні характеристики особистості, здібності і схильності студента до виконання певної роботи в умовах залучення до певного факультету і майбутньої професійної діяльності. Тестування дозволило виявити особливі здібності, вміння, приховані таланти, тип особистості і професійну орієнтацію понад 3000 студентів усіх факультетів, які взяли участь у тестуванні. Загальні результати тестування в КНТЕУ заплановано презентувати за особистою участю професора Афінського університету економіки та бізнесу Е. Яннакудакіса, спеціалістів Кембріджського університету й Афінської Комп’ютерної Академії у квітні 2019 року. Перспективами подальшої співпраці є спільні наукові дослідження з цими науково-освітніми установами Греції і Великобританії з використанням сформованої бази даних та підготовка наукових публікацій, які висвітлюватимуть професійне майбутнє студентства КНТЕУ.

остання редакція 08.04.2019
Vega