Міжнародна науково-практична конференція в Пряшівському університеті в Словацькій Республіці

На базі Пряшівського університету (м. Пряшів, Словацька Республіка) за ініціативи Київського національного торговельно-економічного університету протягом 10-11 квітня 2019 року проходила Міжнародна науково-практична конференція «Туризм ХХІ століття: глобальні виклики та цивілізаційні цінності».

Співорганізаторами наукового заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Ужгородський торговельно-економічний інститут КНТЕУ, Пряшівський університет (Словаччина), Академія професійної освіти «Меркур» (Словаччина), Вища лінгвістична школа (Польща), Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації, Громадська спілка «Український кулінарний союз».

У роботі пленарного засідання та семи дискусійних платформ  очно та заочно брали участь понад 100 учасників з Словаччини, Польщі, Румунії, Чехії та Грузії. Заклади вищої освіти України представлені науковцями Київського національного торговельно-економічного університету, Національного університету харчових технологій, Київського національного університету імені Т. Шевченка, Київського національного університету ім. Вадима Гетьмана, Ужгородського торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Ужгородського національного університету, Запоріжського національного технічного університету, Національної академії статистики обліку та аудиту, Слов’янського технічного коледжу НУХТ, Харківського національного університету міського господарства, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Національного університету фізичного виховання і спорту, Вінницького торговельно-економічного коледжу КНТЕУ, Одеського національного економічного університету, Університету Короля Данила, м. Івано-Франківськ.

Пленарне засідання, що проходило в Пряшівському університеті з вітальним словом відкрив декан факультету менеджменту Пряшівського університету д.е.н., проф. R. Štefko. Також учасників конференції привітав почесний консул України Станіслав Обіцький та директор Академії професійної освіти «Меркур» J. Brecko.

Проректор з наукової роботи КНТЕУ д.е.н., проф. С. В. Мельниченко побажала плідної праці, творчої наснаги всім учасникам міжнародної конференції, зазначивши, що головним на сьогодні є визначення переліку основних завдань, які необхідно вирішити для подальшого розвитку туристичної сфери на інноваційних засадах у тісній співпраці науковців європейських країн.

11 квітня 2019 року роботу конференції було продовжено на базі Академії професійної освіти «Меркур». Учасники мали можливість презентувати результати наукових досліджень у форматі дискусійних панелей за напрямами:

• Форсайт туризму: ключові тренди. Прогнози. Стратегії;

• Трансформації в туризмі: модель розвитку;

• Travel-стартапи: інтеграції можливостей науки і бізнесу;

• Стратегічне партнерство у сфері гостинності;

• Ресторанний Food Pairіng;

• Інноваційні ресторанні технології;

• ·Стратегічне партнерство України з ЄС у сфері освіти та науки.

В межах стажування проведені переговори з директором Академії професійної освіти «Меркур» J. Brecko щодо подальшого стажування студентів спеціальностей «Готельно-ресторанна справа» та «Туризм» в готелях регіону Високі Татри (Штребске Плесо).

Учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Туризм ХХІ століття: глобальні виклики та цивілізаційні цінності» висловлюють щиру вдячність ректору КНТЕУ А. А. Мазаракі, ректору Пряшівського університету P. Kónya, декану факультету менеджменту Пряшівського університету R. Štefko, директору Академії професійної освіти «Меркур» J. Brecko за організацію наукового заходу міжнародного рівня та можливість наукового розвитку.

остання редакція 18.04.2019