CONSUMERFEST. Науково-практична нарада «Смарт-митниця»: сьогодення та перспективи розвитку»

У Київському національному торговельно-економічному університеті відбулась науково-практична нарада «Смарт-митниця»: сьогодення та перспективи розвитку».

У засіданні  11 березня  2020 року взяли участь фахівці Державної митної служби України,  Департаменту митної політики Міністерства фінансів України, Енергетичної митниці Держмитслужби, ПТ «Велта П.М.С.Г. «Гарант-Сервіс», факультету товарознавства та маркетингу КНТЕУ, студенти.

Основні питання, що обговорювалися на засіданні науково-практичної наради:

• основні складові та напрямки розвитку Нової митниці;
  • новий формат діяльності Держмитслужби як єдиної юридичної особи;
  • «cмарт-митниця» як процес інноваційного вдосконалення процедур митного контролю та митного оформлення;
  • спрощення митних процедур та розвиток партнерства «митниця-бізнес»;
  • застосування механізму «єдиного вікна» під час митного контролю та оформлення товарів як інструменту спрощення зовнішньої торгівлі та гармонізації роботи державних контролюючих органів;
  • наближення митного законодавства України до передових світових стандартів та практики ЄС щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності;
  • митний аудит як форма митного контролю в «Новій митниці»;
  • створення клієнтських сервісів шляхом запровадження digital-рішень;
  • економічні наслідки застосування імпортного мита в Україні;
  • підготовка магістрів спеціалізації «Митна справа» англійською мовою викладання в КНТЕУ.

Під час обговорень виступили представники від Держмитслужби України, Мінфіну України, КНТЕУ. Активну участь в обговоренні представлених доповідей взяли студенти.

Після заслуховування доповідей та проведеної дискусії учасники науково-практичної наради постановили:

1. Враховуючи, що співпраця Київського національного торговельно-економічного університету з Державною митною службою України є дієвим інструментарієм для підготовки фахівців у галузі митної справи, продовжити практику проведення круглих столів з митної тематики.

2. Держмитслужбі залучати фахівців кафедри товарознавства та митної справи для виконання науково-дослідних робіт.

3. Під час вивчення фахових митних дисциплін використовувати інформацію Міністерства фінансів України та структурних підрозділів Держмитслужби щодо діяльності Державної митної служби України як єдиної  юридичної особи,  практичного досвіду реалізації інформаційних технологій під час здійснення митного контролю та оформлення товарів, застосування механізму «Єдиного вікна» як дієвого важеля спрощення митних процедур шляхом здійснення інформаційного обміну між митницями Держмитслужби, іншими державними органами та підприємствами з використанням електронних засобів передачі інформації.

4. Постійно актуалізовувати зміст фахових митних дисциплін («Митна справа», «Митно-посередницькі послуги», «Митні процедури») шляхом висвітлення нагальних  питань митного оформлення товарів, як-от:

• спрощення митних процедур та розвиток партнерства «митниця-бізнес»;
  • особливості застосування митного аудиту як форми митного контролю;
  • гармонізація митного законодавства з європейськими нормами щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України.

5.  Розширити тематику випускних кваліфікаційних робіт студентів освітнього рівня «магістр», зокрема при підготовці магістрів англійською мовою викладання, з урахуванням таких питань:

• застосування митного аудиту  як форми митного контролю;
  • виявлення ризикових ситуацій з метою запобігання порушень законодавства України з питань захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України.

остання редакція 13.03.2020