Науковці КНТЕУ продовжують працювати над виконанням міжнародних проєктів

У форматі Zoom конференції 18 травня 2020 року відбулася робоча зустріч між науковцями KTH-Royal Institute of Technology (КТН) – Королівського технологічного університету (Стокгольм, Швеція) та Київського національного торговельно-економічного університету.

Зустріч відбулася в рамках виконання проєкту: «Інноваційні композиційні матеріали на основі біополімерів та мінеральних наповнювачів», який був схвалений Шведським фондом з міжнародного співробітництва у сфері досліджень та вищої освіти (STINT), що виділив фінансування на його реалізацію.

Проєкт спрямований на створення екологічних композиційних матеріалів на основі біополімерів (целюлози і лігніну) шведського походження та мінеральних наповнювачів (крейд і каолінів) українського походження.

У зустрічі взяли участь ключові особи (виконавці проєкту):

Від KTH-Royal Institute of Technology:

1. Olena Sevastyanova, PhD, Docent of Fibre and Polymer Technology Department;
  2. Ievgen Pylypchuk, PhD, Postdoctoral Fellow.

Від Київського національного торговельно-економічного університету:

1. Тарас Караваєв, док-р техн. наук, доцент, професор кафедри товарознавства та митної справи (координатор проєкту від КНТЕУ);
  2. Богдан Пасальський, канд. техн. наук, доцент, доцент кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю;
  3. Надія Чикун, старший викладач кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю.

У рамках підготовки до виконання проєкту проф. Караваєв Т. інформував учасників про проведену зустріч з членами правління Асоціації українських виробників лакофарбової промисловості та представниками технічного комітету стандартизації ТК 168 «Лаки та фарби». Інформував представників підприємств-виробників лакофарбових матеріалів (ЛФМ) та членів ТК168 про мету та основні завдання спільного українсько-шведського проєкту «Інноваційні композиційні матеріали на основі біополімерів та мінеральних наповнювачів». Інформація викликала зацікавленість у представників промислових підприємств України, які виявили бажання долучитися до виконання проєкту.

Під час зустрічі обговорювалася низка питань, пов’язаних з реалізацією проєкту. Основними були:

1. Інформація про підготовчий етап виконання Проєкту;
  2. Корегування термінів виконання Проєкту, що пов’язано із обмеженням міжнародної мобільності у зв’язку із запровадженням заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19;
  3. Підготовка статті щодо застосування лігнінів у складі ЛФМ, зокрема водно-дисперсійних фарб;
  4. Технічні параметри лігнінів для застосування у складі водно-дисперсійних фарб.

Зустріч мала конструктивний характер. За результатами підготовлено відповідний протокол, який буде направлено до Шведського фонду з міжнародного співробітництва у сфері досліджень та вищої освіти (STINT).

Т. Караваєв, проф. кафедри товарознавства та митної справи (координатор проєкту від КНТЕУ)

17.05.2020
остання редакція 17.06.2020