«Чорнобиль: уроки історії та виклики сьогодення»

За участю активістів наукового клубу «Start in Science» та студентів першого курсу 21-22 груп ФТМ 26 квітня 2022 року у форматі наукової онлайн-дискусії відбулося засідання Круглий стіл «Чорнобиль: уроки історії та виклики сьогодення»

Подія присвячена відзначенню 36-ї річниці масштабної техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС. Наукову дискусію розпочав студент 1 курсу магістратури Богдан Бармін, який зазначив, що науковий клуб «Start in Science» має традицію щорічно проводити круглі столи, семінари, конференції та інші івенти в цей день. Активісти клубу у своїх виступах окреслили масштаби цієї техногенної катастрофи, розкрили її причини та наслідки для людства. З особливою увагою та пошаною студенти розповіли про подвиги ліквідаторів: співробітників ЧАЕС, пожежників, зв'язківців та людей багатьох інших професій, які ціною власного життя та здоров’я локалізували наслідки аварії. Активісти клубу також обговорили вплив  та наслідки радіоактивного опромінення великої кількості людей на здоров’я людини. Не оминули й викликів сьогодення в зоні ЧАЕС у воєнний час.

Модератором події виступила науковий керівник НК «Start in Science», старший викладач кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Чикун Надія Юріївна. Зацікавленість студентів, змістовність та емоційність виступів всіх учасників були вражаючими. Активну участь в дискусії взяли: Бармін Богдан, Доброштан Марина, Шкуро Софія, Литвин Богдан, Ярмолюк Каріна, Романчук Олександр, Кулик Дарья, Рогожнікова Поліна, Кобзар Ганна, Сільвестрова Катерина, Мальцева Анастасія, Мамедова Ділара, Клименко Даніл.

Ми не повинні забувати історію і не допустити повторення трагедії в майбутньому!

остання редакція 28.04.2022