Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Україна у просторі соціальних комунікацій: суспільство, медіа, рефлексії війни»

Державним торговельно-економічним університетом 27–28 лютого 2023 року було проведено Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Україна у просторі соціальних комунікацій: суспільство, медіа, рефлексії війни» (до річниці героїчного спротиву російському вторгненню).

Захід проходив протягом двох днів у режимі прямої онлайн-трансляції з дотриманням правил безпеки.

Основні напрями роботи конференції:

• питання миру та війни у науково-теоретичному та практичному медіадискурсі;
  • війна проти України у висвітленні українських та іноземних медіа;
  • вплив війни та кризових явищ на розвиток журналістики, реклами та PR;
  • образ України та українців у рецепціях зарубіжних медіа;
  • реалії інформаційної війни, ефективна протидія маніпуляціям у медіа та фактчекінг;
  • сучасна військова журналістика: український та зарубіжний досвід, історія
  • наративи воєнної доби, їх історія та особливості та сьогодення висвітлення воєн;
  • інформаційний вимір та медіарефлексії релігійної сфери у період війни;
  • тенденції розвитку соціальних комунікацій в сучасній Україні та світі;
  • медіаосвіта та медіакультура, інноваційні освітні технології у підготовці журналістів, рекламістів та фахівців із PR.

Конференцію урочисто відкрила  вітальним словом перший проректор з науково-педагогічної роботи Державного торговельно-економічного університету доктор технічних наук, професор Наталія Притульська,   наголосивши на актуальності обговорення питань миру та війни, аналізу медіарефлексій російського вторгнення в Україну та дослідження соціальних комунікацій в умовах війни у міжнародному форматі.

Завідувач кафедри журналістики та реклами доктор економічних наук,  професор Діана Файвішенко акцентувала увагу на реалії журналістики, реклами та PR, важливості розвитку медіаосвіти та медіакультури в умовах воєнного часу.

Модераторами міжнародної конференції були представники кафедри журналістики та реклами: кандидат філологічних наук, доцент Євген Шкуров, докторант Яніна Лісун, доктор філософських наук, професор Ольга Добродум та доктор філософії зі спеціальності політологія, старший викладач Катерина Федоришина, які привітали всіх учасників та наголосили на обговоренні основних питань.

Учасниками заходу стали понад 150 осіб, серед них представники 33-х іноземних та українських університетів, громадських організацій:

До роботи міжнародної конференції у Державному торговельно-економічному університеті долучилися представники: Національного університету біоресурсів і природокористування України, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Волинського національного університету імені Лесі Українки,  Державного податкового університету, Державного університету інтелектуальних технологій і зв'язку, Запорізького національного університету, Київського національного економічного університету імені В. Гетьмана, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного університету культури і мистецтв, Київського університету імені Б. Грінченка, Київського університету інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія», Львівського національного університету імені І. Франка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету «Одеська політехніка», Національного університету охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Національної академії статистики, обліку та аудиту України, Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, Полтавського державного аграрного університету, Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Сумського національного аграрного університету, Уманського державного педагогічного університету імені П. Тичини, Київського торговельно-економічного коледжу, Millikin University (The United States of America), Aix-Marseille University Centre Mesopolhis (France), University of Oxford (United Kingdom), Academy of the Hebrew Language (Israel), Geneva Branch of Ukrainian Society in Switzerland (Switzerland), The International Research Education & Training Center (Estonia), University of Zielona Góra (Poland), Maria Curie-Skłodowska University (Poland), Bielsko-Biala School of Finance and Law (Poland), Institute of Slavic Studies Polish Academy of Sciences (Poland).

До привітань та виступів на пленарному засіданні приєдналися зарубіжні та українські партнери: професор Kenneth Laundra, Ph.D. (Millikin University, The United States of America), доктор наук, професор, завідувач кафедри внутрішньої безпеки Вищої школи фінансів і права в Бєльсько-Бялей Bronisław Młodziejowski (Bielsko-Biala School of Finance and Law, Poland), доктор лінгвістики, професор Cyril Аslanov (Aix-Marseille Université, France), доктор філології, професор, завідувачка кафедри журналістики Зеленогурського університету Magdalena Steciąg (University of Zielona Góra, Poland) та інші.

Активне обговорення у міжнародному форматі актуальних питань подовжили 28 лютого на секційній роботі конференції.

За результатами Міжнародної науково-практичної конференції планується видання збірника тез, які можна подати до 10.04.2023 за посиланням.

Окрема подяка за інформаційну підтримку та популяризацію зустрічі у соціальних мережах університету Творчому рекламному об’єднанню студентів (ТРОС): Богдану Кулинку, Катерині Гнатенко, Катерині Голік, Єві Файвішенко, Ілоні Антонюк та представникам кафедри Євгену Шкурову, Катерині Федоришиній  та Ользі Юсуповій.

Бажаємо всім наснаги та нових міжнародних проєктів!

Згуртований ДТЕУ – разом ми сила!
Разом до перемоги!
Приєднуйся і дій!