Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні

Перший модуль в рамках реалізації проєкту Еразмус+ напряму Жана Моне «Програма авторизованого економічного оператора ЄС: імплементація в Україні» (EUAEOUA) відбувся 6–10 березня 2023 року в ДТЕУ.

Загалом у модулі взяли участь понад 50 слухачів, зокрема державні службовці (Офіс Президента України, Апарат Верховної Ради України), представники бізнесу (виробники, логістичні та митно-посередницькі компанії), майбутні посадові особи митниць, митні брокери, науковці та викладачі ДТЕУ й інших ЗВО України, аспіранти, студенти різних освітніх ступенів, спеціальностей та спеціалізацій ДТЕУ.

Було проведено 40 год лекцій, присвячених висвітленню таких основних питань функціонування інституту авторизованого економічного оператора (АЕО), як:

• Програма АЕО: досвід ЄС та країн світу;
  • типи авторизації АЕО: критерії, спрощення та переваги;
  • підготовка підприємства для отримання авторизації АЕО. Заповнення анкети самооцінки;
  • перевірка митними органами відповідності підприємств критеріям АЕО;
  • проблеми та перспективи імплементації програми АЕО в Україні.

Виконавцями і спікерами проєкту EUAEOUA є:

• Тарас КАРАВАЄВ – професор кафедри товарознавства та митної справи (координатор проєкту EUAEOUA);
  • Ганна ДУГІНЕЦЬ – завідувач кафедри світової економіки;
  • Оксана ЗОЛОТАРЬОВА – доцент кафедри товарознавства та митної справи.

Проведення модулю стало ще одним кроком для імплементації Програми АЕО в Україні з урахування досвіду ЄС та країн світу.

Дякуємо всім за участь у Модулі EUAEOUA, плідну і конструктивну дискусію, позитивні відгуки!

Запрошуємо нових слухачів долучитися до участі у Другому модулі, який відбудеться у травні цього року. Слідкуйте за нашими анонсами на сторінці проєкту EUAEOUA на сайті ДТЕУ за посиланням.

остання редакція 17.03.2023