Департамент кіберполіції Національної поліції України провів практико-орієнтований майстер-клас для студентів ДТЕУ

У рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між Національною поліцією України та ДТЕУ Департаментом кіберполіції Національної поліції України 29 березня було проведено практико-орієнтований майстер-клас на тему «Кібергігієна, кіберобізнаність та кіберсоціалізація». Майстер-клас проводився відповідно до програми навчальної дисципліни «Практикум з кримінального права України», що викладається доцентом Шведовою Ганною Леонідівною, під час якого студенти за участю практичних працівників аналізували та встановлювали факти зловживань в інформаційній сфері та засоби протидії кіберзлочинності.

Спікери:

Кузьменко Віталій Валерійович, майор поліції, заступник начальника 2-го відділу аналізу відкритих джерел та інноваційного розвитку Департаменту кіберполіції

Осадча Лариса Сергіївна, підполковник поліції, головний інспектор 2-го відділу аналізу відкритих джерел та інноваційного розвитку Департаменту кіберполіції

Тематичні напрями майстер-класу:

• Кібератаки та кіберзлочинність: особливості запобігання та протидії.
  • Кібергігієна, кіберобізнаність та кіберсоціалізація як засоби запобігання кіберзлочинності.
  • Відповідальність за незаконне заволодіння криптовалютою в Україні.
  • Інтернет-шахрайство: особливості виявлення та кваліфікації.
  • Зловживання в інформаційній сфері: запобігання та протидія.

На майстер-класі були присутні студенти, які зацікавлені у набутті практичних навичок щодо кваліфікації кіберзлочинів, інтернет-шахрайства, а також  поглибленому засвоєнні дисципліни «Кримінальне право» за спеціальністю «Право», бакалаврських і магістерських ОПП: «Комерційне право», «Фінансове право», «Цивільне право і процес», «Правове забезпечення безпеки підприємницької діяльності».

За результатами майстер-класу учасники поглибили взаємодію у напрямі розвитку освітніх програм з метою їх подальшої професіоналізації та максимального наближення до вимог правничої професії. Тільки об’єднавши зусилля науки та практики, можна вирішити стратегічно важливі для України питання у сфері вищої юридичної освіти.

Автори тексту:
Шведова Ганна Леонідівна,
доцент кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу

Мельниченко Руслан Володимирович
Завідувач кафедри правового забезпечення безпеки бізнесу

остання редакція 04.04.2023