Підсумки ІІІ міжнародної науково-практичної конференції «Туризм ХХІ століття: глобальні виклики та цивілізаційні цінності»

Науково-практична конференція «Туризм ХХІ століття: глобальні виклики та цивілізаційні цінності» об'єднала понад 80 кращих науковців, освітян, представників влади та бізнесу з України, Польщі, Фінляндії, Великої Британії. Конференція відбулася 23 травня 2023 року на факультеті ресторанно-готельного та туристичного бізнесу.

Відкрив конференцію ректор ДТЕУ д-р екон. наук, професор Анатолій Мазаракі, який наголосив на актуальності проведення конференції в умовах воєнного стану та викликів сьогодення.

Декан факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу д-р екон. наук, професор Надія Ведмідь привітала учасників і гостей та підкреслила нагальність проведення подібних наукових заходів міжнародного рівня в умовах нинішніх реалій, коли сфера гостинності і туризму є вагомою та потребує нових стратегічних напрямів розвитку.

До вітальних слів приєдналися: партнер заходу Ян Брецко (директор Академії професійної освіти «Меркур», Словацька Республіка); представники державних органів влади та громадських організацій: Мар’яна Олеськів (голова Державного агентства розвитку туризму), Анна Куценко (директор департаменту культури та туризму Київської обласної державної адміністрації), Ірина Сідлецька (президент Асоціації готелів та курортів України). Учасники зосередили увагу на важливості проведення конференції в сучасних умовах та вирішенні питань, пов’язаних з відновленням індустрії гостинності у повоєнний період.

Проведення наукового заходу відбулося у теплій та дружній атмосфері, викликало жваву дискусію. Доповіді, представлені вітчизняними та іноземними науковцями і практиками у рамках пленарного засідання, забезпечили високий науковий рівень конференції. Тематика презентаційних матеріалів доповідачів була присвячена

• проблемам, викликам та перспективам туризму в умовах війни (Євгеній Самойленко, заступник директора департаменту культури та туризму, начальник управління туризму Київської обласної державної адміністрації);
  • визначенню головних завдань розвитку туризму в Україні у повоєнний період (Тетяна Тимошенко, кандидат наук  з державного управління, доцент кафедри регіоналістики і туризму Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, президент Всеукраїнської федерації роботодавців у сфері туризму України);
  • підготовці кваліфікованих кадрів  у сфері туризму (Ярмо Ріталахті, ліценціат філософії, географії, член правління Фінської асоціації досліджень туризму та відповідальний член делегації туризму Асоціації фінської туристичної індустрії, Гельсінкі, Фінляндія);
  • визначенню актуальної бізнес-моделі для готелів під час війни (Марія Кулик, кандидат економічних наук, доцент, докторант кафедри готельно-ресторанного бізнесу ДТЕУ);
  • використанню робототехніки та штучного інтелекту у відновленні туризму (Петер Влахос, доктор, доцент, міжнародний тьютор кафедри маркетингу, подій і туризму Школи менеджменту та маркетингу, Університет Грінвіча, Велика Британія; Марчін Липовський, доктор, завідувач кафедри маркетингу Університету Марії Кюрі-Склодовської, Люблін, Польща);
  • здоровому та екологічно чистому дієтичному харчуванню (Єлена Майніла, доцент кафедри харчових продуктів та нутриціології університету Гельсінкі, Фінляндія).

На конференції було представлено актуальні презентаційні матеріали, що сприяли активному обговоренню та висловленню думок учасників стосовно глобальних викликів і стратегічних пріоритетів відновлення індустрії гостинності у післявоєнний період.

Висловлюємо вдячність усім доповідачам та учасникам наукового заходу за плідну співпрацю!

Програма конференції

Тетяна ТКАЧУК, заступник декана ФРГТБ
з науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків

остання редакція 25.05.2023