Оголошеннявсі

Онлайн-зустріч «Екстрена синхронізація української та європейської енергосистем»

За ініціативою Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту спільно з кафедрою публічного управління та адміністрування Державного торговельно-економічного університету, ГО «Центр політичних студій та аналітики «Ейдос», UA-UKAcademic Diaspora Network, Aberdeen University Centrefor Energy Law та кафедрою публічного управління Університету Григорія Сковороди в Переяславі за підтримки Представництва Фонду Фрідріха Науманна за свободу в Україні 09 листопада 2023 року відбулася онлайн-зустріч з представниками експертного та академічного середовища.

Спікери заходу– Дарія Шаповалова, старша лекторка з енергетичного права в Абердинському університеті, директорка Центру енергетичного права (AUCEL), Анна Бутенко – юридична операційна менеджера ENTSO-E та Валерія Іжик – EUPolicyOfficer з реконструкції України в CEEBankwatch.

Захід проводився під модерацією Світлани Капришиної – голови проєктного відділу Секретаріату енергетичного співтовариства Молдови, України та Грузії.

Під час цієї події обговорювалися питання щодо викликів та перемог в українській енергетиці, екстреної синхронізації України з європейською енергосистемою після російської повномасштабної агресії, а також технічних складнощів, юридичних тонкощів та політичних особливостей, які стали на шляху до синхронізації української та європейської енергосистем.

Висловлювання різних пропозицій та точок зору щодо можливості прискореного відновлення енергетичної інфраструктури в Україні у післявоєнний період у процесі зворотного зв’язку питання–відповіді дозволило зрозуміти важливість проведення необхідних реформ, в основі яких – адаптація української законодавчої бази, що регулює сферу енергоефективності та енергозбереження, до європейської, а також умов використання новітніх технологій у будівництві чи реконструкції об’єктів критичної інфраструктури до європейських стандартів якості та поліпшення відносин між усіма учасниками енергетичного ринку.

Ільїна Анастасія Олександрівна,

канд. екон. наук, доц., доцент кафедри публічного управління та адміністрування

Вінс Валерій Вікторович
остання редакція 14.11.2023