Як протистояти інформаційним вкидам російсько-української війни: майстер-клас від Альони Романюк засновниці проєкту «НотаЄнота»

В сучасній управлінській практиці та житті кожного з нас набувають вагомого значення питання використання та поширення інформації та побудови ефективних комунікацій. Студенти, які вивчають навчальну дисципліну «Менеджмент», особливо добре розуміють значення інформації у формуванні національної свідомості та розвитку власних компетентностей, її застосуванні в українському суспільстві, яке вже другий рік поспіль веде війну. Тому зустріч із фахівчинею з кризових комунікацій, що відбулася 7 листопада 2023 року на запрошення доцента кафедри менеджменту Вікторії Хмурової, принесла слухачам не лише нові знання, але й позитивні враження.

Відома у нашому суспільстві медіаекспертка та фактчекерка, журналістка зі стажем понад 15 років, яка  займається темою фейків та маніпуляцій, засновниця проєкту «НотаЄнота» та головна редакторка проєкту «По той бік путінської брехні», засновниця численних освітніх курсів з медіаграмотності, зокрема на платформі Prometheus (і це далеко не вичерпний перелік проєктів!) Альона Романюк вразила слухачів презентацією теми «Інформаційні вкиди російсько-української війни», що є особливо актуальною під час війни.

Студенти та присутні на зустрічі викладачі за допомогою численних кейсів, наведених спікеркою, дізналися про інформаційний вакуум, фейки,        їх  масштабний вплив на людей і події у нашому житті, «викривлення» та «прикрашання» інформації, їх розпізнання в інформаційному просторі та як аналізувати чутки і захистити свій обліковий запис у соцмережах, а також про те, як відбувається тестування і впровадження інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) та багато іншого корисного, цікавого інформаційного контенту.

Отримана інформація стала для слухачів важливим важелем у  боротьбі з фейками та для особистого інформаційного захисту.

Учасники майстер-класу щиро вдячні спікерці Альоні за віднайдений у її щільному графіку час на зустріч зі студентами ДТЕУ та бажання ділитися цінною інформацією, а кафедрі менеджменту – за організацію різноманітних форм навчання.

Чекаємо на майбутні зустрічі з фахівчинею та зичимо миру!

Вікторія ХМУРОВА,
кандидат економічних наук,