Всеукраїнський круглий стіл «Землеустрій та кадастр: наукові та освітні тренди»

За ініціативою кафедри дизайну та інжинірингу 20 березня 2024 року в режимі Zoom-конференції проведено круглий стіл «ЗЕМЛЕУСТРІЙ ТА КАДАСТР: НАУКОВІ ТА ОСВІТНІ ТРЕНДИ», який об’єднав представників державних структур, закладів освіти і бізнес-середовища. Мета заходу – обговорення сучасних реалій управління земельними ресурсами, екологічного правового забезпечення безпеки бізнесу в повоєнний період, посилення наукової складової підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Геодезія і землеустрій». Загальна кількість учасників становила 70 осіб.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся ректор ДТЕУ Анатолій Мазаракі, який наголосив на важливості консолідації зусиль науки, держави і бізнесу для ефективного співробітництва у сфері землеустрою, геодезії та кадастру.

Модератор заходу – завідувач кафедри дизайну та інжинірингу Олена Палієнко – охарактеризувала бакалаврську і магістерську ОПП «Землеустрій та кадастр», окреслила стратегічні цілі й напрями розвитку кафедри, охарактеризувала особливості проходження здобувачами вищої освіти виробничої практики.

Під час виступів і панельних дискусій учасники охопили широкий спектр питань у сфері обігу землі: моніторинг земель несільськогосподарського призначення; розроблення планів просторового розвитку громад за допомогою ГІС; національна інфраструктура геопросторових даних; проблеми водокористування в повоєнний період відновлення та розвитку України; особливості діяльності сертифікованих інженерів-землевпорядників; виклики сьогодення для експерта-будівельника; використання сучасних комп’ютерних технологій у картографії; кібербезпека інформаційного простору геодезиста; отримання, передавання і захист супутникових даних; перспективи відновлення забруднених вибухонебезпечними предметами українських земель; інвентаризація земель ОТГ в умовах військового стану; моніторинг завданих військовою агресією збитків за допомогою БПЛА; геопросторова розвідка на основі відкритих даних під час створення топографічних карт і планів; нормативна грошова оцінка земель ОТГ.

Спікери заходу:

• Євген Фортуненко – заступник директора департаменту землеустрою, впорядкування та охорони земель, начальник відділу використання земель несільськогосподарського призначення Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру;
  • Олександр Гладкий – доктор географічних наук, професор кафедри туризму та рекреації ДТЕУ;
  • Андрій Галайда – директор департаменту розвитку Національної інфраструктури геопросторових даних Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру;
  • Михайло Хвесик – доктор економічних наук, професор, директор з наукової роботи Інституту демографії та проблем якості життя НАН України;
  • Анатолій Полтавець – голова правління Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України»;
  • Дмитро Стретович – провідний експерт-будівельник Державного інституту «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ»;
  • Дмитро Ляшенко – доктор географічних наук, професор кафедри геоінформатики Інституту геології КНУ імені Тараса Шевченка;
  • Олеся Ткачук – кандидат політичних наук, доцент факультету міжнародних та політичних досліджень Інституту політології та міжнародних зв’язків Ягеллонського університету (Краків, Польща);
  • Сергій Гахович – кандидат технічних наук, доцент кафедри військово-технічної підготовки Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка;
  • Cергій Голобородько – полковник ЗСУ, старший викладач кафедри військової підготовки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського;
  • Діана Кайнц – кандидат фізико-математичних наук, завідувач кафедри міського будівництва і господарства ДВНЗ «УжНУ»;
  • Оксана Пона – директор ТОВ «Кайлас АЕРО/ГІС технології»;
  • Тетяна Григорович – інженер-геодезист ТОВ «Подільський земельний центр»;
  • Андрій Левчук – керівник відділу інформаційних систем ТОВ «Калвер Авіейшн»;
  • Богдан Сірий – заступник директора ТОВ «КОМПАНІЯ ГЕОНІКС»;
  • Олександра Блега – інженер-землевпорядник, ТОВ «Архізем».

За результатами роботи круглого столу було ухвалено такі рішення:

1. Активно залучати стейкголдерів і фахівців-практиків до актуалізації ОПП «Землеустрій та кадастр», рецензування програм і робочих програм дисциплін.
  2. Посилити співробітництво через підписання договорів і меморандумів.

Кафедра дизайну та інжинірингу дякує всім, хто відгукнувся на ініціативу проведення заходу, і запрошує партнерів до подальшої співпраці: проведення відкритих лекцій, зустрічей, майстер-класів, конференцій, надання студентам баз професійної практичної підготовки.

Нінель ФОРОСТЯНА,
канд. пед. наук, доцент кафедри
дизайну та інжинірингу

остання редакція 25.03.2024