Оголошеннявсі

Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Фінансові інституції – сучасні виклики та нові можливості»

Кафедра банківської справи 21 березня 2024 року в режимі онлайн організувала і провела Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Фінансові інституції – сучасні виклики та нові можливості». У заході взяли участь понад 50 осіб: викладачі, студенти, аспіранти й фахівці-практики – стейкголдери університету. Конференцію урочисто відкрили Анжеліка ГЕРАСИМЕНКО, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків ДТЕУ, Тетяна КАНЄВА, декан факультету фінансів та обліку, та Наталія ШУЛЬГА, завідувач кафедри банківської справи, відзначивши важливість проведення наукового заходу в процесі євроінтеграції фінансового ринку України під впливом зовнішніх викликів і загроз в умовах сьогодення.

Тематичні панелі конференції охоплювали такі напрями, як монетарна та фінансова політика держави; регулювання діяльності й функціонування фінансових інститутів; послуги фінансових інститутів; а також проблеми обліку та аудиту в фінансових інститутах. На пленарному засіданні було заслухано цікаві доповіді:

• Віктора ГОРБАЧОВА, голови наглядової ради АТ «Альтбанк», щодо регулятивних вимог штучного інтелекту в Україні;
  • Людмили ГЕРБИЧ, доцента ДТЕУ, стосовно цифрових технологій у протидії відмиванню грошей;
  • Сергія САВЛУКА, доцента ДТЕУ, щодо DIGITAL TWIN FINANCE у фінансових сервісах;
  • Геннадія БОРТНІКОВА, провідного наукового співробітника ДННУ «Академія фінансового управління», про виклики сталих фінансів для комерційних банків;
  • Богдана ФЕСЮКА, фахівця НБУ, щодо особливостей здійснення валютних інтервенцій у період воєнного стану;
  • Людмили ЖУРАХОВСЬКОЇ, доцента ДТЕУ, та Сергія ЛЯШЕНКО, здобувача вищої освіти ДТЕУ, щодо залучення Україною валютних ресурсів на міжнародних ринках капіталу.

Варто відзначити, що учасники заходу активно дискутували щодо заслуханих доповідей, які розкривали актуальний стан функціонування фінансових інституцій в умовах нових викликів та можливостей для вітчизняної економіки.

За результатами конференції буде опубліковано збірник тез на вебсторінці ДТЕУ.

Щиро дякуємо всім учасникам за можливість долучитися до цікавого та змістовного наукового заходу!

Автор публікації Лідія БЕЛЯНКО,
канд. екон. наук, доцент кафедри банківської справи

остання редакція 01.04.2024