Представники КНТЕУ взяли участь у Всеукраїнському форумі "Захищений споживач – Конкурентоспроможний бізнес – Європейський вибір України"

Представники Київського національного торговельно-економічного університету взяли участь у Всеукраїнському форумі "Захищений споживач – Конкурентоспроможний бізнес – Європейський вибір України", організованого 20 квітня 2018 року Міністерством економічного розвитку і торгівлі України на базі Кабінету Міністрів України.

На форумі були присутні представники державних органів законодавчої та виконавчої влади, організацій громадянського суспільства, представники бізнесу, професійних асоціацій та ін., зокрема:

• Степан Кубів – Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України;
  • Олена Сотник – народний депутат України, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції;
  • Володимир Лапа – Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;
  • Притульська Наталія – перший проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного торговельно-економічного університету;
  • Маттіас Хальдер, Керівник проекту EU4Business, FORBIZ.

Наталія Володимирівна Притульська розповіла про необхідність створення ефективної системи захисту прав споживачів та координації дій між всіма елементами даної системи. Крім того, важливим  залишається інформування споживачів про результати державного нагляду та контролю на споживчому ринку для зменшення ризиків споживання, запровадження превентивних підходів для попередження порушень прав споживачів.

Під час форуму обговорювались такі питання:

• стан сфери захисту прав споживачів в Україні;
  • баланс інтересів "держава-споживач-бізнес" як передумова євроінтеграційних процесів в Україні;
  • реформування законодавства та системи контролю у сфері захисту прав споживачів;
  • саморегулювання в Україні –в центрі системи споживач;
  • практики ринково нагляду у країнах ЄС;
  • безготівкові розрахунки: поточна ситуація і перспективи.

На форумі результати своєї діяльності представили  організації, що створені та діють на базі університету:  Всеукраїнського руху "Молодь за права споживачів", Навчально-консультативний центр з питань захисту прав споживачів фінансових послуг та Центр міжнародного приватного, комерційного і цивільного права.

Сподіваємось, що цей захід дозволить об’єднати зусилля   держави, бізнесу та громадськості для пошуку ефективних рішень і  запровадження дієвих заходів, що зможуть стати основою в побудові нової, якісної споживчої політики України.

остання редакція 22.04.2018