"Міжнародні відносини", "Журналістика": перший Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Між Українською асоціацією зовнішньої політики та Київським національним торговельно-економічним університетом 6 листопада 2017 року було укладено меморандум про співпрацю. Реалізуючи провідні місії – КНТЕУ: «Працюємо для нинішнього та майбутнього поколінь» та УАЗП: «Служити своєму народу в якості професіоналів у сфері публічної зовнішньої політики», партнерами було започатковано перший в Україні конкурс студентських наукових робіт за галузями знань "Міжнародні відносини" та "Журналістика" з метою привернення уваги широких верств наукової спільноти до актуальних міжнародних проблем, пошуку та підтримки обдарованої молоді, створення умов для її творчого зростання, активізації науково-дослідної роботи студентів як найважливішого чинника формування фахівців нового типу, а також підтримання кращих традицій української науки та вищої школи.

Конкурс проходив у два етапи. Перший етап – надсилання студентами наукових робіт, другий – сліпе оцінювання конкурсних робіт членами експертної групи, до якої увійшли президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і повноважний посол України Хандогій Володимир Дмитрович, віце-президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і повноважний посол України, кандидат юридичних наук Купчишин Олександр Михайлович, Надзвичайний і повноважний посол України Кулеба Іван Дмитрович, завідувач кафедри міжнародного публічного права КНТЕУ, доктор юридичних наук, доцент Дешко Людмила Миколаївна.

На конкурс надійшли студентські роботи з семи закладів вищої освіти України: Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Донецького національного університету імені Василя Стуса (м. Вінниця), Київського національного торговельно-економічного університету, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", Національного університету біоресурсів і природокористування України, Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця. Всього на конкурс було подано п’ятнадцять студентських робіт.

Учасниками конкурсу в наукових роботах було піднято такі актуальні міжнародні проблеми:

• кваліфікація конфлікту на Сході України з точки зору міжнародного гуманітарного права;
  • економічний тероризм як складова частина міжнародної терористичної загрози;
  • трансформація тіньової економіки в процесі інтеграції України з країнами Європейського Союзу;
  • ратифікація Римського статуту Парламентом України з метою захисту її державних інтересів та інтеграції у структуру міжнародного кримінального правосуддя як складової системи світової безпеки й підтримки миру;
  • інформаційно-консультативна підтримка малого та середнього бізнесу України на Європейських ринках тощо.

15 травня 2018 року на базі Київського національного торговельно-економічного університету відбулося офіційне підведення підсумків конкурсу та оголошення його переможців. Урочистий захід відкрили перший проректор з науково-педагогічної роботи КНТЕУ, д.т.н., професор Притульська Наталія Володимирівна, президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і повноважний посол України Хандогій Володимир Дмитрович. З промовами виступили віце-президент Української асоціації зовнішньої політики, Надзвичайний і повноважний посол України, к.ю.н. Купчишин Олександр Михайлович, Надзвичайний і повноважний посол України Кулеба Іван Дмитрович, декан факультету міжнародної торгівлі і права КНТЕУ, к.ю.н., доцент Пальчук Петро Миколайович, завідувач кафедри міжнародного публічного права КНТЕУ, д.ю.н., доцент Дешко Людмила Миколаївна. У заході взяли участь викладачі та студенти закладів вищої освіти України – учасники конкурсу.

• Лауреатом конкурсу став Новашок Дмитро Олегович, Львівський національний університет ім. Івана Франка (тема наукової роботи "Кваліфікація конфлікту на Сході України з точки зору міжнародного гуманітарного права", спеціальність "Міжнародне право").
  • Перше місце посіла Гузій Надія Володимирівна, Київський національний торговельно-економічний університет (тема наукової роботи "Економічний тероризм – складова частина міжнародної терористичної загрози", спеціальність "Міжнародне право").
  • Друге місце – Зіненко Марина Валентинівна, Харківський національний економічний університет ім. Семена Кузнеця (тема наукової роботи "Трансформація тіньової економіки в процесі інтеграції України з країнами Європейського Союзу", спеціальність "Міжнародні економічні відносини").
  • Третє місце розділили Сероветник Наталія Володимирівна, Київський національний торговельно-економічний університет (тема наукової роботи "Інформаційно-консультативна підтримка малого та середнього бізнесу України на європейських ринках", спеціальність "Міжнародні економічні відносини") та Назаренко Юлія Анатоліївна, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ (тема наукової роботи "Ратифікувати неможна чекати: де поставити кому?", спеціальність "Міжнародне право").

Переможці конкурсу були нагороджені дипломами, лауреат конкурсу отримав з дарчим написом книгу Хандогія Володимира Дмитровича "Дипломатичні сюжети. Невигадані історії кар’єрного дипломата" – погляд професіонала на українську дипломатію через призму свого майже 40-річного досвіду. Усі учасники конкурсу отримали сертифікати та пам’ятні подарунки від Київського національного торговельно-економічного університету та Української асоціації зовнішньої політики.

Із виступів студентів закладів вищої освіти – учасників конкурсу прозвучали слова подяки організаторам за привернення уваги молоді до актуальних міжнародних проблем, активізацію науково-дослідної роботи студентів, підтримку обдарованої молоді.

остання редакція 16.05.2018