Міжнародний день міст

ЕКО ДТЕУ

Щороку 31 жовтня, починаючи з 2014 року, відзначається Всесвітній день міст (World Cities Day), який був встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН (A/RES/68/239) у грудні 2013 року з метою привернення уваги широкої міжнародної громадськості до проблем світової урбанізації.

Це міжнародне свято присвячено одному з найвидатніших і найбільш складних творінь людства. Адже не секрет, що соціально-економічний розвиток будь-якого міста залежить від його урбанізації: наскільки комфортно в ньому жити людям з точки зору безпеки, екології, розвиненої інфраструктури, якості надаваних послуг і т. д.

Незважаючи на зусилля ООН з розробки та впровадження програм, спрямованих на поліпшення якості життя городян, сьогодні зберігаються численні форми бідності, зростає нерівність, деградація навколишнього середовища, соціальна та економічна нерівеість окремих груп населення та просторова сегрегація.

«Краще місто – краще життя» - девіз який служить для загальної теми проведення Всесвітнього дня міст. Заходи, що проводяться в цей день, присвячені для кращого досвіду міського розвитку або окремим проблемам, які пов'язані з урбанізацією. Тому кожен рік тема конкретизується по-різному.

І справді для кожного жителя міста важливо в якому середовищі він буде жити. З кожним роком збільшується кількість парків, покращуються зелені ділянки які знаходяться біля будинків, і це є дуже позитивним.

Все залежить від нас!

Звягінцев Дмитро