logo
Київський національний торговельно-економічний університет
Київський національний торговельно-економічний університет
logo
Київський національний торговельно-економічний університет
img

Психологічний факультатив "PSYchea": "Як "створити" собі захворювання або психосоматика в дії"

Загальна інформація

Центр педагогічних та психологічних досліджень КНТЕУ 27 листопада 2018 року провів практичний психологічний факультатив "PSYchea" на тему "Як "створити" собі захворювання або психосоматика в дії".

Учасники факультативу мали змогу дізнатися про те, що є насправді психосоматика та усвідомити вплив деяких соціально-психологічних факторів на виникнення захворювання в організмі людини. Під час зустрічі було розглянуто причини та симптоми, а також види залежностей, які створює людська психіка. Виявили ознаки, коли ж саме хвороба є тією, що "з голови", яка підпорядкована законам соціальних факторів і стереотипів.

Згідно зі статистикою спадкові фактори як умови розвитку захворювання займають приблизно 30%, ранній розвиток ≈ 25 %, дитинство ≈ 15%, події життя ≈ 15%, соціальні впливи ≈ 10%, інші ≈ 5 %. Виходить, що соціально-психологічні фактори є ключовими на противагу спадковості, адже саме вони провокують стреси, напруження, тривогу та ін. психологічні стани, які стають звичним явищем у житті кожного, і тоді хвороба стає результатом способу життя.

Під час практичної частини учасники факультативу працювали з власним соматичним симптомом та знаходили шляхи до психологічного оздоровлення.

Будьмо здорові! До зустрічі на "PSYchea"!

27.11.2018
42265
459
остання редакція 29.05.2019
43220