«Економічна дипломатія в системі міжнародних відносин»

У Київському національному торговельно-економічному університеті 24 листопада 2021 р. було проведено Круглий стіл «Економічна дипломатія в системі міжнародних відносин». Головною метою заходу було обговорення проєкту освітньої програми «Міжнародні відносини та економічна дипломатія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та врахування думок стейкхолдерів щодо її структурного наповнення та компетентностей, якими повинні володіти випускники для подальшого успішного працевлаштування.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся доктор економічних наук, професор, ректор КНТЕУ Анатолій Мазаракі, який наголосив на актуальності даної освітньої програми та підкреслив, що Університет завдяки кадровому та матеріально-технічному забезпеченню готовий забезпечити якісну підготовку здобувачів вищої освіти у галузі міжнародних відносин та у сфері економічної дипломатії, зокрема.

Модератором Круглого столу виступила Юлія Гончарова – декан факультету міжнародної торгівлі та права. Вона зазначила, що основною ціллю нової освітньої програми та її особливістю є підготовка нової генерації кар’єрних дипломатів, які володіють сучасними знаннями у сфері міжнародних відносин, світової політики, регіоналістики економічної безпеки та міжнародного бізнесу, володіють щонайменше двома іноземними мовами та підготовлені до здійснення ефективних торговельно-економічних переговорів в крос культурному середовищі.

У Круглому столі взяли участь представники Міністерства закордонних справ України, ГО «Українська асоціація зовнішньої політики», Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (ICC Ukraine), Інституту економіки і прогнозування НАН України, Дипломатичної академії України ім. Г. Удовенка при МЗС України та Київського національного торговельно-економічного університету:

• Кирилич Василь Петрович – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Хорватія, канд. політ.наук, доц.;
  • Щелкунов Володимир Ігорович – Президент ICC Ukraine, професор, Академік УАН;
  • Худіяш Сергій Володимирович – перший заступник директора Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка при МЗС;
  • Хандогій Володимир Дмитрович - президент ГО «Українська асоціація зовнішньої політики», Надзвичайний і Повноважний Посол;
  • Дружченко Ксенія Олексіївна - другий секретар з економічних питань Посольства України у Французькій Республіці;
  • Шаров Олександр Миколайович - головний науковий співробітник Інституту економіки і прогнозування НАН України, д.е.н., проф., автор монографії «Економічна дипломатія»;
  • Лікаренко Ігор Іванович - Аташе з питань оборони в Канаді (2011-2016); Аташе з питань оборони в Індії та за сумісництвом у Бангладеш, Непалі та Шрі-Ланці (2005-2009);
  • Залізнюк Вікторія Петрівна – д. н. з держ. управління, професор кафедри світової економіки КНТЕУ, керівник проєктної групи;
  • Дугінець Ганна – завідувач кафедри світової економіки КНТЕУ, д.е.н., проф.,
  • Кирило Бортун - третій секретар з консульських питань Посольства України у Французькій Республіці;
  • Мазаракі Наталія – завідувач кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права КНТЕУ, д.ю.н., проф., Заслужений юрист України;
  • Міщук Микола – к.ю.н., Заслужений юрист України, Генеральний консул України в Гданську (Польща) (1998-2002); Тимчасовий повірений у справах України в Республіці Індія (2004-2008);
  • Дерунець Наталія – доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права КНТЕУ, к.ю.н.;
  • Іващенко Дар’я - доцент кафедри міжнародного, цивільного та комерційного права КНТЕУ, к.ю.н, представники студентського наукового гуртка «Дипломатична платформа».

Щиро вдячні усім, хто долучився до обговорення, за зацікавленість у нашому заході, висловлені думки та пропозиції. Вони будуть узагальнені та враховані при реалізації нової освітньої програми. Сподіваємось на подальшу співпрацю і на те, що проведення таких обговорень стане доброю традицією.

остання редакція 29.11.2021