Оголошеннявсі

27 листопада 2013 року на базі Київського національного торговельно-економічного університету відбувся Перший Міжнародний водний форум “Інтегроване управління водними ресурсами: дослідження, інновації, освіта”.

Метою форуму було обговорення та визначення напрямів вирішення актуальних проблем щодо стану водних  ресурсів, антропогенних загроз ландшафтному і біологічному різноманіттю водних об’єктів, інтегрованого управління водними ресурсами, безпечністю та якістю питної води, риби та нерибних об’єктів водного промислу в Україні в аспекті гармонізації із стандартами Євросоюзу.

У роботі форуму взяли участь представники тридцяти семи наукових установ та освітніх закладів України, Білорусії, Росії.

Відкрив роботу форуму президент Інтелектуального центру з питань раціо­нального використання водних ресурсів України Коротецький Василь Павлович.

Із привітанням виступила перший проректор Київського національного торговельно-економічного університету, президент Всеукраїнської федерації споживачів «Пульс» Притульська Наталія Володимирівна.

Було заслухано привітання від Народного депутата України, президента УСПП Кінаха Анатолія Кириловича, Урядового уповноваженого з питань співробітництва з РФ, СНД, ЄврАзЕС, д.е.н., проф. Мунтіяна Валерія Івановича.

Тематичні напрямки форуму:

• європейське водне законодавство та його впровадження в Україні;
  • антропогенні загрози ландшафтному і біологічному різноманіттю різнотипних водних об’єктів;
  • сучасні біотичні ресурси та екологічний стан річок, озер, водосховищ в Україні;
  • екологічна безпека та збалансоване природокористування;
  • управління безпечністю та якістю питної води: вітчизняний і зарубіжний досвід;
  • інноваційні технології переробки та ідентифікації гідробіонтів;
  • якість і конкурентоспроможність продуктів із гідробіонтів;
  • захист прав споживачів.

З доповідями виступили:

Ярошевич Олексій Євгенович, к.г.н., керівник групи експертів проекту ЄС «Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні Секторальної бюджетної підтримки» - «Впровадження директив Європейського Союзу у сфері якості води та управління водними ресурсами в Україні»;

Алієв Кемалій Алієвич, к.т.н., доц., Державний Інститут управління і економіки водних ресурсів – «Основні напрями впровадження в Україні європейської моделі інтегрованого управління водними ресурсами»;

Губанов Євгеній Павлович, д.б.н., проф., зав. каф. промислового риболовства;

Бітютська О.Є., к.т.н., зав. каф. технології і хімії море­продуктів, Керченський державний морський технологічний університет – «Сучасний стан світового рибальства»;

Щербак Володимир Іванович, д.б.н., проф., п.н.с., Інститут гідробіології НАН України – «Оцінка потенційних і наявних загроз екологічному стану, якості води і біорізноманіттю різнотипних водойм і водотоків мегаполіса»;

Межжерін Сергій Віталійович, д.б.н., проф., зав. відділу еволю­цій­но-генетичних основ систематики, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України – «Біотичні ресурси внутрішніх водойм України: перспективи»;

Сахно Віктор Іванович, д.т.н., гол. наук. співробітник, Інститут ядерних досліджень НАН України – «Можливості і перспективи прикладної ядерної фізики у вирішенні проблем водокористування»;

Фалей Володимир Григорович, к.с.-г.н., директор, Південний агроекологічний центр ІАП НААН – «Еколого-економічні проблеми використання природних ресурсів в Україні в контексті сталого розвитку»;

Шевченко Анатолій Миколайович, к.с.-г.н., с.н.с., зав. відділу водних ресурсів, Інститут водних проблем і меліорації НААН України – «Плани інтегрованого управління водними ресурсами як основа сталого водокористування»;

Рудаков Олександр Геннадійович, к.е.н., директор, ТОВ «У-ІНФОРМ» - «Впровадження передових технологій біологічного очищення промислових і побутових стоків у контексті концепції ефективного природокористування»;

Коротецький Василь Павлович, президент, Інтелектуальний центр з питань раціонального використання водних ресурсів України – «Модернізація системи державного управління в галузі рибного господарства».

У результаті обговорення актуальних проблем щодо стану водних  ресурсів, антропогенних загроз ландшафтному і біологічному різноманіттю водних об’єктів, інтегрованого управління водними ресурсами, безпечністю та якістю питної води, риби та нерибних об’єктів водного промислу в Україні вирішено:

1. Визнати стан водних ресурсів України як незадовільний, що не відповідає сучасним потребам сталого розвитку держави та стандартам Євросоюзу.
  2. Звернутися до органів державної влади щодо необхідності прискореного впровадження басейнового принципу управління водними ресурсами.
  3. Провести наукові дослідження з питань негативного антропогенного впливу на навколишнє природне середовища тралового промислу в Азово-Чорноморському басейні.
  4. Запровадити конкурс на кращий проект з біологічного очищення водних об’єктів міста Києва і звернутися до Київської міської ради щодо можливості його реалізації.
  5. Розробити пропозиції щодо методології проведення ідентифікаційної експертизи рибної сировини, внесення змін до закону «Про безпечність та якість харчових продуктів», трансформації системи технічного регулювання та розвитку ринкового нагляду в Україні.
  6. Сприяти широкому впровадженню інноваційних технологій переробки рибної сировини та обробки питної води.
  7. Розробити стратегію модернізації системи державного управління в галузі рибного господарства України.

27.11.2013
Vita