Всеукраїнська науково-практична конференція «Фінансова політика в системі соціально-економічного розвитку України»

13-14 квітня 2016 року на базі Київського національного торговельно-економічного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Фінансова політика у системі соціально-економічного розвитку України», підготовлена факультетом фінансів та банківської справи.

Роботу конференції відкрила проректор з наукової роботи Київського національного торговельно-економічного університету, доктор економічних наук, професор С.В. Мельниченко. З вітальним словом до учасників конференції звернулися декан факультету фінансів та банківської справи, кандидат економічних наук, доцент Т.В. Канєва, завідувач кафедри фінансів, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України І.Я. Чугунов.

З доповідями на пленарному засіданні 13 квітня 2016 року виступили голова Державної аудиторської служби України Л.В. Гаврилова «Напрями розвитку державного фінансового контролю в Україні», завідувач кафедри фінансів, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України І.Я. Чугунов «Бюджетна політика соціально-економічного розвитку країни», професор кафедри фінансів, доктор економічних наук, професор С.В. Волосович «Євроінтеграційні вектори розвитку фінансової системи України», доцент кафедри фінансів, кандидат економічних наук, доцент М.Д. Пасічний «Фінансове регулювання в системі економічного розвитку».

У роботі конференції взяли участь представники Комітету з питань бюджету Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Державної фінансової інспекції України, Київської міської державної адміністрації, провідні вчені, викладачі, аспіранти вищих навчальних закладів та науково-дослідних установ України.

Учасники конференції з Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровська, Львова, Вінниці, Тернополя, Ужгорода у своїх виступах та оприлюднених матеріалах обговорювали актуальні питання формування й реалізації фінансової політики, бюджетно-податкового регулювання, обліку та фінансового контролю в державному секторі економіки, сучасні тенденції розвитку ринку фінансових послуг, фінансове забезпечення суспільного розвитку. Значну увагу приділено питанням формування та виконання державного та місцевих бюджетів у системі фінансово-економічного регулювання, подальшого розвитку програмно-цільового методу планування видатків бюджету, перспективного бюджетного прогнозування, державного фінансового контролю. Виокремлено актуальні питання інституційної складової бюджетної політики, інноваційно-інвестиційного розвитку економіки, фінансового забезпечення місцевого самоврядування та соціального захисту населення як складової суспільного розвитку.

За результатами роботи конференції учасники затвердили відповідні рекомендації.

14.04.2016
knteu