Роберт Бернс – літературний геній шотландського народу

Роберт Бернс…Мабуть немає у світі поета, якого б так знали, так любили протягом двох століть у рідній Шотландії. Рядки його віршів стали крилатими висловами. Вони увійшли в приказки, прислів’я та пісні, які й досі співаються народом. Р. Бернс прийшов у шотландську літературу наприкінці ХVІІІ століття.

Упродовж свого короткого життя Роберт Бернс (він прожив всього 37 років) написав багато творів, які він присвятив своїй Батьківщині, народу, його незалежності, коханню, дружбі. Він прагнув зберегти його мову, його пісню, розповісти про його землю, природу, найкращих синів і дочок Шотландії.

05 квітня 2016 року кафедрою сучасних європейських мов був проведений літературний проект «Роберт Бернс – літературний геній шотландського народу». У рамках проведення цього заходу та з метою популяризації вивчення англійської мови, підтримки творчої діяльності студентів, розвитку духовних та культурних цінностей студентства КНТЕУ, розкриття поетичного  потенціалу молоді було проведено конкурс на кращий переклад твору Роберта Бернса «My Father Was A Farmer» («Був бідний фермер батько мій»).

У конкурсі взяв участь 21 студент. Журі визначило переможців:

1) Гарбар Наталія (ФРГТБ, 2-1),

2) Калинська Єва (ФРГТБ, 1-12),

3) Дзюба Анастасія (ФМПТ, 3-9).

Також було визначено дві номінації «За поетичну оригінальність» - Філобок Аліна (ФМТП, 2-2) та «За найкращий переклад-переспів» - Тимошенко Марина (ФРГТБ, 1-3). Ці студентки були нагороджені грамотами ректора КНТЕУ А.А. Мазаракі та подарунками.

Нижчезазначені студенти були нагороджені подяками ректора КНТЕУ А.А. Мазаракі.

Факультет ресторанно-готельного та туристичного бізнесу
1. Малоголова Аліна
2. Омелянчук Віталія
3. Маринич Андрій