Представники КНТЕУ взяли участь у Парламентських слуханнях з питань туризму

6 квітня 2016 року представники КНТЕУ взяли участь у Парламентських слуханнях на тему «Розвиток туристичної індустрії, як інструмент економічного розвитку та інвестиційної привабливості України».

Парламентські слухання проводились вперше за останні 14 років, у яких взяли участь 833 учасники з усіх регіонів України. Серед учасників: народні депутати України, представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, науковці й освітяни, представники галузевих громадських об’єднань – асоціацій та федерацій, ресторатори, отельєри, фахівці туристичного супроводу тощо.

Слухання відвідали дипломати з таких країн, як: Австралія, Албанія, Болгарія, Білорусь, Грузія, Індонезія, Італія, Молдова, Мальдівські острови, Німеччина, Пакистан, Туреччина, Узбекистан.

Серед ключових тем Парламентських слухань:

- питання уваги держави до розвитку туризму в Україні,

- законодавчого забезпечення розвитку туристичної галузі України,

- проблеми фінансування галузі,

- державно-приватного партнерства та інструментів залучення інвестицій,

- питання розвитку внутрішнього та в'їзного туризму,

- розвитку туристичних дестинацій,

- кадрового потенціалу галузі.

З доповідями виступили від комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму: О. Сироїд (головуючий), Ю. Клименко, А. Палатний, А. Романова, М. Саакашвілі, А. Вітренко, М. Томенко, І. Сисоєнко, Д. Силантьєв, О. Лієв, О. Мазурчак, І. Голубаха, І. Іваненко, Н. Соболєваї, М. Лео (Римаренко), О. Євченко, О. Шахін, С. Подлєсна, Н. Заболотна, Ю. Єгорський, С. Мартинчук, В. Нагорний, В. Федорченко, В. Васильєва, О. Кузема, Н. Єгорський, Т. Тимошенко, В. Панченко, Л. Мещерських, П. Бабенко, О. Продан.

Спікерами до виступів від профільного комітету Верховної ради України були запрошені від КНТЕУ:

1. Ткаченко Т.І., д.е.н., проф., зав. кафедри туризму та рекреації КНТЕУ з доповіддю на тему «Фахова вища освіта для сфери туризму: новітні виклики, пріоритети до вирішення»;

2. Калачова І.В., д.е.н., проф. кафедри туризму та рекреації КНТЕУ з доповіддю на тему «Статистика туризму: проблеми та напрями вирішення»;

3. Мещерських Л.Д., завідувач відділом, заступник директора Науково-технічного центру сертифікації продукції, послуг та систем якості КНТЕУ з доповіддю на тему «Проблеми категоризації засобів розміщення в Україні».

У роботі слухань взяли участь також наступні представники Київського національного торговельно-економічного університету:

1. Бойко Маргарита Григорівна, д.е.н., проф., зав. кафедри готельно-ресторанного бізнесу КНТЕУ;

2. Босовська Мирослава Веліксівна, д.е.н., професор кафедри готельно-ресторанного бізнесу КНТЕУ;

3. Опанасюк Наталія Анатоліївна, к.ю.н., доцент кафедри туризму та рекреації КНТЕУ, віце-президент Туристичної асоціації України;

4. Жученко Валентина Григорівна, к.е.н., доцент кафедри туризму та рекреації КНТЕУ;

5. Забалдіна Юлія Борисівна, к.е.н., доцент кафедри туризму та рекреації КНТЕУ;

6. Туник Олександр Миколайович, студент 4 курсу факультету ресторанно-готельного та туристичного бізнесу КНТЕУ, голова навчально-наукового сектору ради студентського самоврядування КНТЕУ.

Основні тези слухань:

• «Кожна громада має подбати за розвиток туризму»
  • «В Україні величезний туристичний потенціал, але ми не вміємо його використовувати»
  • «Капіталовкладення в туризм паралельно розвивають 50 галузей»
  • «У бюджеті України на 2016 рік не закладено жодної копійки»
  • «Сприйняття туристами всієї країни як гарячої точки»
  • «За останні 2 роки кількість туристів скоротилася вдвічі»
  • «Ризик виникнення терактів у м. Києві в рази менший ніж у столицях країн ЄС»
  • «Українська віза в 3-чі дорожча шенгенської, а отримати її ще складніше»
  • «Ми маємо самі вірити в свою країну»
  • «Для розвитку туризму потрібна лише політична воля»
  • «Туризм − це ідеологія. Національна свідомість. Екскурсії - складова освітньої програми»
  • «Україна може стати світовим лідером медичного туризму»
  • «Необхідність створення Центрального органу виконавчої влади у сфері туризму»
  • «Необхідність схвалення цільових програм, стратегій розвитку туризму»
  • «Пільгове оподаткування індустрії гостинності» тощо

Провідні науковці та студенти КНТЕУ надали пропозиції до проекту Рекомендацій парламентських слухань щодо професійних освітніх стандартів, технічних регламентів, туристичної статистики, державного регулювання галузі, законодавства, інноваційної складової туризму тощо.

За результатами Парламентських слухань буде сформовано загальний перелік рекомендацій, які будуть винесені для затвердження у вигляді Постанови Верховної Ради України.

Деталі та відео: http://rada.gov.ua/news/Novyny/Parlamentski_slukhannya/127696.html

Ці Парламентські слухання є справжньою історичною подією, частиною якої став наш університет. Маємо надію, що туризм рано чи пізно стане справжнім «економічним чудом» для України!

Деталі та відео

05.04.2016