21 квітня 2016 року в КНТЕУ було проведено Всеукраїнський круглий стіл “Обліково-аналітичне забезпечення антикризового управління підприємством”. У ньому взяли участь науковці та фахівці-практики, які обговорили питання сучасних тенденцій в бухгалтерському обліку,  перспективи формування інтегрованої моделі звітності підприємства, конвергенції національних облікових моделей в умовах європейської інтеграції України, розвитку наукових досліджень з обліку, аналізу і аудиту, використання сучасного обліково-аналітичного інструментарію антикризового управління підприємством.

З доповідями виступили: Легка В.Г. ,виконавчий директор Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України; Степовий О.Г., шеф-редактор Всеукраїнської професійної бухгалтерської газети «Все про бухгалтерський облік»; Камінська Т.Г., д-р екон. наук, професор, Лучик С.Д., д-р екон. наук, професор, завідувач кафедри обліку і аудиту Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ (м. Чернівці); Мельниченко І.В., фінансовий директор “Астра Девелопмент”; Король С.Я, канд. екон. наук, доцент, докторант кафедри бухгалтерського обліку Київського національного торговельно-економічного університету ; Мошковська О.А., канд. екон. наук, доцент, докторант кафедри бухгалтерського обліку Київського національного торговельно-економічного університету; Фоміна О.В., канд. екон. наук, доцент, докторант кафедри бухгалтерського обліку Київського національного торговельно-економічного університету; Шара Є.Ю., канд. екон. наук, доцент, завідувач кафедри бухгалтерського обліку Університету Державної фіскальної служби.

Учасники Круглого столу виділили такі пріоритетні напрями розвитку науки і практики бухгалтерського обліку і звітності:

1. Змінити практику підпорядкування системи бухгалтерського обліку податковому законодавству і забезпечити користувачів необхідною інформацією для прийняття ефективних управлінських рішень.

2. Створити умови для полегшення ведення обліку господарської діяльності підприємствами малого бізнесу та запобігання використанню спрощеної системи оподаткування для ухиляння від податків шляхом використання «податкових ям».

3.  Забезпечити прозорість фінансової звітності компаній та підготовку нефінансової звітності на основі створення відповідної нормативно-правової й обліково-інформаційної бази та  удосконалення професійної підготовки фахівців за спеціальністю «Облік і оподаткування».

4. Удосконалити облікове забезпечення управління інвестиціями з метою підвищення інвестиційної привабливості підприємницької діяльності на основі оперативного відстежування динаміки, обсягів, місцезнаходження, напрямків руху та відтоку інвестицій, а також з урахуванням основних чинників їх ефективності, причин (політичні, економічні, правові, соціальні, культурні) послаблення ефективності.

5. Звернути увагу на галузеві особливості обліку капітальних інвестицій, розвинути систему рахунків аналітичного обліку таких інвестицій, уточнити перелік показників капітальних інвестицій за кожним етапом аналізу капітальних інвестицій

6. Сприяти розвитку системи бухгалтерського обліку та фінансової звітності в Україні через широке застосування новітніх інформаційних технологій для обробки обліково-аналітичної інформації та комп'ютерної підтримки рішень.

За результатами зроблених доповідей та обговорення проблем учасниками було прийнято резолюцію.

20.04.2016
adv