Лекція-дискусія «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи»

26 квітня 2016 року відбулась лекція-дискусія «30 років після Чорнобиля: уроки та перспективи».

Модератор: старший викладач кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Чикун Н.Ю.

Науковий консультант: доцент  кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю, к.х.н. Пасальський Б.К.

Учасники: студенти ФТМ, активісти Наукового клубу «Хіміки КНТЕУ» Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених.

Відповідальна за організацію та проведення від Наукового клубу «Хіміки КНТЕУ»: Карпенко Оксана (ФТМ 2 курс, 7 група).

Старший викладач кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Чикун Н.Ю. – акцентувала увагу присутніх, що  указом Президента України №702/2015 «Про заходи у зв'язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи рекомендовано проведення у навчальних закладах лекцій, бесід, круглих столів та інших просвітницьких заходів щодо наслідків Чорнобильської катастрофи, героїзму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Доцент Пасальський Б.К. розповів про ядерну енергетику у світі та Україні, про важливість наукових  відкриттів  для прогресу та  необхідність їх практичного спрямування тільки в мирних цілях.

Студенти ФТМ у своїх виступах розкрили поняття про радіоактивні речовини, джерела радіоактивного випромінювання та їх використання в енергетиці, наукових дослідженнях, медицині. Присутні в аудиторії ознайомились з історією відкриття радіоактивності, її природою, типами, дією на живі організми та навколишнє середовище. Студенти у своїх виступах зазначили, що радіоактивність має різні аспекти використання на благо людства, але може бути небезпечною.

Аварія на ЧАЕС -  найбільша техногенна ядерна катастрофа в історії людства. Які уроки ми повинні засвоїти та які подальші перспективи застосування ядерної енергетики? Відповіді на ці питання намагалися дати учасники лекції-дискусії.

На конференції з презентаціями виступили:

1. Білявська Анна (ФТМ, 2-3).
  2. Романовська Анастасія (ФТМ, 4-1).
  3. Стяглик Наталія (ФТМ, 2-7).
  4. Король Іван (ФТМ, 1-2).
  5. Вовчук Валерія (ФТМ, 1-4).
  6. Падун Олександр (ФТМ, 1-4).
  7. Дмитренко Богдан (ФТМ,1-7).
  8. Новохацька Оксана (ФТМ,4-3).
  9. Тімченко Микита (ФТМ,1-7),
  10.  Басок Катерина (ФТМ, 1-7).
  11.  Кушнір Олександр (ФТМ, 1-7).
  12.  Гелькіна Інна (ФТМ, 4-1).
  13.  Кушніренко Тетяна (ФТМ, 1-5(м.).
  14.  Перехрест Яна (ФТМ, 2-6).
  15.  Карпенко Оксана (ФТМ, 2-7).
  16.  Шехтман Максим (ФТМ, 1-7).
  17.  Бабич Євгенія (ФТМ, 4-3).
  18.  Патяка Анастасія (ФТМ, 1-2).
  19.  Манюк Аліна (ФТМ, 1-2).

Підвів підсумки проведеної лекції-дискусії доцент кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Пасальський Б.К. і побажав студентам долучатися до пропаганди розробки та використання безпечних новітніх технологій для забезпечення енергетичної незалежності України, успіхів у навчальній та науковій діяльності.

26.04.2016
adv