Першій туристичній подорожі виповнюється 155 років

17 травня 2016 року виповнюється 155 років першої науково задокументованої туристичної подорожі з Лондона до Парижа. Хоча достеменно відомо, що тури з Англії до Франції організовувалися ще в 1815 р. Письменник і мандрівник Д. Джалініані був ініціатором й організатором таких турів для широкої публіки в Париж з Лондона. А вже в 1829 р. вийшов перший у світі путівник для мандрівників, підготовлений і виданий K. Бедекером. Цей путівник видається і в наші дні та користується популярністю в туристів, які подорожують по Європі.

Томас Кук, баптистський пастор, сьогодні визнаний основоположником сучасного туризму, першим зрозумів сутність і вигідність організованих масових переміщень мандрівників і в 1843 р. влаштував перший залізничний тур для своєї пастви. Успіх супроводжував пастора. А у в 1861 р. він привіз 165 тис. англійців з усіх провінцій країни на міжнародну виставку в Париж. Це було вперше в історії сучасних туристичних подорожей! Виставкові тури виявилися вигідними, і Кук став організатором масового відвідування туристами з Англії Всесвітньої виставки в Парижі в травні 1861 р. З 1861 р. подорожі в Європі стали регулярними, було створено туристське агентство Кука і безліч філій. Фантастичний успіх туристичної фірми підтверджується опублікованим каталогом з 8000 готелів, у яких Кук пропонував розміщення туристам. Клієнтами туристської фірми «Томас Кук» у 1861 р. стали 500 тис. англійців.

Бажаємо всім бути гідними нащадками перших організаторів туристичних подорожей, натхнення та наснаги у плідній праці у сфері туризму!

17.05.2016
knteu