Тематична виставка до Дня пам'яті жертв депортації з Криму: «Я пережив геноцид»

18 травня 2016 року в Гранд-холі корпусу А було організовано тематичну виставку «Я пережив геноцид» та перегляд фільму «Хайтарма» про депортацію кримських татар, який заснований на реальних подіях травня 1944 року.

Депорта́ція кри́мських тата́р – примусове виселення кримсько-татарського населення Кримської АРСР, розпочате 18 травня 1944 року. Офіційно причиною депортації вказувалася співпраця деяких кримських татар з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом кримсько-татарського народу і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримсько-татарського народу.

Щороку 18 травня у світі відзначають пам'ять жертв депортації кримсько-татарського народу. В Україні з 2014 року цей день офіційно є Днем боротьби за права кримсько-татарського народу, а з 2016 року — Днем пам'яті жертв геноциду кримсько-татарського народу.

18.05.2016
knteu