Запровадження міжнародних стандартів у туризмі

18 травня 2016 року в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України відбулася спільна нарада департаменту туризму та курортів, департаменту технічного регулювання Мінекономрозвитку з технічними комітетами ТК118 «Послуги торгівлі, ресторанного господарства, туристичні та виставкові», ТК169 «Туризм і послуги у сфері туризму» та Національним органом стандартизації ДП «УкрНДНЦ».

Функції секретаріату ТК 118 «Послуги торгівлі, ресторанного господарства, туристичні та виставкові» покладено на Київський національний торговельно-економічний університет. Очолює діяльність ТК 118 – Мазаракі Анатолій Антонович, ректор КНТЕУ, доктор економічних наук, професор.

У нараді взяли участь:

від департаменту туризму та курортів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України:

Ліптуга Іван Леонідович, директор департаменту туризму та курортів;

Мартиновська Віталіна Вікторівна, заступник директора департаменту туризму та курортів;

Шенін Андрій Олександрович, начальник відділу маркетингу та міжнародної діяльності департаменту туризму та курортів;

від департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України:

Віткін Леонід Михайлович, директор департаменту технічного регулювання;

від ДП «УкрНДНЦ»:

Сазонов Дмитро Валентинович, виконуючий обов’язки генерального директора ДП «УкрНДНЦ»;

Чернега Ірина Миколаївна, начальник управління стандартизації та координації ДП «УкрНДНЦ»;

від ТК 118 «Послуги торгівлі, ресторанного господарства, туристичні та виставкові»:

Притульська Наталія Володимирівна, заступник голови ТК 118, перший проректор КНТЕУ, доктор технічних наук, професор;

Ткаченко Тетяна Іванівна, голова підкомітету «Туризм і послуги у сфері туризму» ТК 118, завідувач кафедри туризму та рекреації КНТЕУ, доктор економічних наук, професор;

Сагалакова Наталія Олександрівна, відповідальний секретар ТК 118, докторант кафедри туризму та рекреації КНТЕУ, кандидат економічних наук, доцент;

від ТК 169 «Туризм і послуги у сфері туризму»:

Платонов Олег Ісаакович, голова ТК 169.

На нараді було прийнято рішення, що вже наприкінці травня 2016 року до Програми робіт з національної стандартизації буде внесено 12 міжнародних і європейських стандартів у галузі туризму та гостинності.

Імплементація єдиних міжнародних стандартів ISO та EN дозволить підвищити якість надання послуг у сфері туризму, знизити корупційні ризики, сприятиме прозорості дозвільної та ліцензійної систем, а також дозволить більш ефективно захищати права споживачів туристичних послуг.

Запропоновані стандарти встановлюють критерії якості в:

• інформаційних туристичних центрах;
  • туристичних сервісах на природоохоронних територіях;
  • менеджменті пригодницького та екологічного туризму;
  • професійній підготовці і кваліфікаційних програмах для гідів та екскурсоводів.

18.05.2016
остання редакція 28.11.2016