Відбулося засідання методичної ради КНТЕУ

30 червня 2016 року відбулося засідання методичної ради КНТЕУ. На початку засідання Голова методичної ради КНТЕУ проф. А.А.Мазаракі підвів підсумки роботи методичної ради за 2015-2016 н.р. Було зазначено, що методичне забезпечення освітнього процесу є пріоритетним завданням діяльності університету та основою забезпечення якості освітнього процесу. Вагомий вплив на формування переліку назв та змісту дисциплін, а натомість – їх  навчально-методичний комплекс, мала розробка та затвердження стандартів вищої освіти КНТЕУ.

При розробці методичного забезпечення необхідно акцентувати увагу на ключовій ролі якості методичних матеріалів, що супроводжує освітній процес; підвищенні відповідальності авторів/рецензентів за зміст матеріалів, формуванні компетентностей, передбачених освітньою програмою підготовки фахівця; підвищенні ефективності засвоєння матеріалу студентами, у тому числі через використання інтерактивних методів навчання; висвітленні проблематики відповідної галузі в контексті євроінтеграційних процесів, результатів наукових досліджень; використанні сучасних технологій,  програмних продуктів тощо.

Із питання порядку денного «Про забезпеченість дисциплін 2016-2017 навчального року навчально-методичними матеріалами» виступили заступники деканів з науково-методичної роботи ФЕМП – Рак Ю.А., ФФБС – Ружицький І.С., ФОАІС – Карпенко Д.В., ФТМ – Романенко О.В., ФРГТБ – Васильєва О.О., ФМТП – Вишинська Т.Л.

Так, у 2016-2017 н.р. передбачено викладання 989 дисциплін (ОС бакалавра – 551, ОС магістра – 438). З вересня буде проводитись навчання за 13 новими спеціалізаціями: ОС бакалавра – 6 («Міжнародна торгівля», «Міжнародний маркетинг», «Публічне управління та адміністрування», «Цивільне право і процес», «Міжнародне право», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»)», ОС магістра – 7 («Міжнародний бізнес», «Публічне управління та адміністрування», «Цивільне право і процес», «Міжнародне право», «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Міжнародний готельний бізнес», «Міжнародний туристичний бізнес»). Низка спеціалізацій змінили назви. У 2016-2017 н.р. 166 дисциплін (17%) буде викладатися вперше: для ОС бакалавра – 88, ОС магістра – 78.

Головний акцент у виступах було зроблено на проблемних зонах формування методичного забезпечення дисциплін та надано пропозиції щодо їх усунення.

Ректор КНТЕУ А.А.Мазаракі вручив свідоцтва випускникам Вищої школи педагогічної майстерності, які прослухали відповідний курс та успішно пройшли підсумкову атестацію.

Методична рада підвела підсумки своєї роботи в 2015-2016 н.р. Було схвалено відповідні рішення.

30.06.2016
knteu