Оголошеннявсі

Відбувся круглий стіл «Конституційне право на підприємницьку діяльність в Україні»

05 жовтня 2016 року в Київському національному торговельно-економічному університеті відбулося засідання круглого столу «Конституційне право на підприємницьку діяльність в Україні», організатором якого виступила кафедра загальноправових дисциплін.

У роботі круглого столу взяли участь:

Чехович С.Б. – кандидат юридичних наук, доцент, Заслужений юрист України, завідувач відділу Головного управління з питань конституційної реформи Адміністрації Президента України;

Петрицький А.Л. – заступник директора департаменту публічного права – начальник Управління конституційного та адміністративного законодавства Міністерства юстиції України;

Задорожна Г.В. – кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри теорії та історії держави і права Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана П. Конашевича-Сагайдачного;

Шевченко О.В. - кандидат юридичних наук, доцент, заступник декана з навчально-методичної та наукової роботи ФМТП;

Крегул Ю.І. - кандидат юридичних наук, професор, завідувач кафедри загальноправових дисциплін;

Ладиченко В.В. - доктор юридичних наук, професор кафедри загальноправових дисциплін.

Всього у роботі круглого столу взяли участь 45 учасників: викладачі кафедри загальноправових дисциплін та студенти.

На круглому столі розглядались питання, які стосувалися генези розвитку конституційно-правового регулювання підприємництва в Україні, сучасних конституційних та законодавчих гарантій підприємницької діяльності, а також перспектив подолання проблем конституційно-правового регулювання підприємницької діяльності.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся завідувач кафедри загальноправових дисциплін КНТЕУ, к.ю.н., професор Ю.І. Крегул.

Професор кафедри загальноправових дисциплін КНТЕУ, д.ю.н. В.В. Ладиченко акцентував увагу присутніх на особливостях конституційно-правового регулювання підприємницької діяльності в зарубіжних країнах та визначив позитивні приклади, які можуть бути використані при удосконаленні вітчизняного нормативно-правового регулювання підприємницької діяльності.

С.Б. Чехович зупинилася на питаннях роботи органів виконавчої влади по підготовці до впровадження в національне законодавство ефективних змін, які сприятимуть подоланню проблем правового регулювання підприємницької діяльності.

А.Л. Петрицький представив останні напрацювання Міністерства юстиції України щодо підвищення рівня ефективності правового забезпечення діяльності юридичних та фізичних осіб, як суб’єктів підприємницької діяльності.

Учасниками круглого столу визнані актуальними та цікавими пропозиції к.ю.н., доц. Г. В. Задорожної, к.ю.н., доц. О.В. Шевченко, к.ю.н., доц. В.В. Мушенка, к.ю.н., доц. В.С. Давиденка, к.ю.н., ст. викл. В.В. Хромея щодо підвищення рівня правової захищеності вітчизняних підприємців та залучення іноземних осіб до провадження підприємницької діяльності у нашій державі.

Група студентів КНТЕУ, а саме: Ольга Багненко, Аліна Ласточкіна, Маргарита Рева, Олексій Маснєв та Юлія Юзьків презентували студентський погляд на удосконалення конституційно-правового регулювання підприємницької діяльності в Україні.

Враховуючи наявність проблем, пов’язаних з правовим регулюванням підприємництва в Україні, учасники круглого столу вирішили сформувати наступні пропозиції щодо:

• удосконалення існуючого механізму заохочення малого та середнього бізнесу шляхом внесення змін до податкового законодавства в частині розширення податкових пільг та преференцій;
  • посилення юридичної відповідальності за порушення законодавства у сфері підприємницької діяльності;
  • захисту права власності та недопущення рейдерських дій щодо майна підприємців;
  • підвищення рівня правової свідомості та правової культури суб’єктів підприємницької діяльності.

04.10.2016
redactor