В Україні від СНІДу щодня помирає 8 чоловік

За 2015 рік в Україні за даними Українського центру контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України було зареєстровано 15 808 нових випадків ВІЛ-інфекції (з них 2 961 дитина до 14 років). Всього з 1987 року в Україні від Сніду померло 38 128 осіб.

Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. За оцінками експертів UNAIDS, в Україні з ВІЛ-інфекцією живе близько 290 тисяч осіб. І тільки кожен другий знає про свій діагноз.

Найбільш уражені ВІЛ-інфекцією регіони: Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська області, а також Київ, де на 100 тис. населення в середньому припадає 432,6 інфікованих.

Найгірше те, що СНІД в Україні - хвороба молодих людей. Ми втрачаємо молоде покоління - майбутнє нашої країни; адже більшість людей, чиє життя забирає СНІД - це люди у віці 25-49 років. І це найстрашніше.

В Україні стартувала масштабна соціальна акція «Не вір словам - зроби тест на ВІЛ», у рамках якої буде проходити інформаційна компанія «Не дай СНІДу шанс» і безкоштовне тестування всіх бажаючих на ВІЛ / СНІД, сифіліс, а також гепатити С і В.

Тестування на наявність ВІЛ-інфекції пройде з 26 листопада 2016 по всій Україні (залучені міста - Київ, Кривий Ріг, Запоріжжя, Одеса та Львів). З 12:00 до 18:00 у зазначених пунктах проводитиметься безкоштовне добровільне й анонімне консультування та тестування на ВІЛ, вірусні гепатити В і С і сифіліс для всіх охочих. Зокрема, безкоштовні тестування в Києві пройдуть 29 листопада біля станції метро «Шулявка» і 1 грудня на всіх вокзалах міста Києва. Не вір словам - зроби тест на ВІЛ.

29.11.2016
redactor