Оголошеннявсі

Навчальний курс представників Федеральної торговельної комісії США для студентів КНТЕУ

У період з 17 листопада по 7 грудня 2016 року в КНТЕУ за підтримкою Антимонопольного комітету України пройшов навчальний курс з питань ринкового аналізу та конкурентної політики для студентів спеціальності "Управління у сфері економічної конкуренції". Викладачами виступили представники Федеральної торговельної комісії (США) та Бюро з питань конкуренції (Канада) - Джон Хілк, Стюарт Хіршфелд та Стефан Люців, які поділилися зі студентами своїми знаннями та досвідом у справі захисту конкуренції.

Навчальний курс складався з чотирьох лекцій та двох тренінгів на теми:

- "Практичне застосування економічних теорій добробуту";

- "Дослідження меж релевантного ринку (на прикладі справ про концентрацію Staples)";

- "Бар'єри входження і ринок: зміст та інструменти аналізу";

- "Антимонопольна політика щодо вертикальних злиттів";

- "Спотворення конкуренції на торгах, змови";

- "Аналіз стану конкуренції на ринках електричної енергії".

Під час лекцій викладачі, керуючись власним досвідом розслідування справ про порушення конкурентного законодавства, обґрунтували студентам основні принципи дослідження ринків та розслідування порушень, пояснили, який інструментарій досліджень і розслідувань слід застосовувати до яких порушень. Під час тренінгів студенти мали змогу застосувати ці знання до ігрових ситуацій за даними конкретних справ, що розглядалися Федеральною торговельною комісією США. У числі цих ситуацій були як знакові справи минулого, так і окремі цікаві випадки порушень чи концентрацій, що мали місце на американському ринку протягом 2016 року.

Студенти і викладачі кафедри економічної теорії та конкурентної політики щиро вдячні американським колегам за проведення такого цікавого і корисного навчального курсу, а Антимонопольному комітету України за допомогу в його організації.

07.12.2016
redactor