Тренінг ЄБРР в Антимонопольному комітеті України

09 грудня 2016 року викладачі кафедри економічної теорії та конкурентної політики в цілях підвищення власної кваліфікації та на запрошення Антимонопольного комітету України відвідали тренінг Європейського банку реконструкції та розвитку під назвою «Зміцнення потенціалу Антимонопольного комітету України у сфері конкуренції».

Тренінг проводили досвідчені європейські юристи компанії CMS у сфері захисту економічної конкуренції, зокрема: д-р Гаральд Каленберг, голова практики з питань конкуренції CMS, Штутгарт, д-р Тім Реєр, партнер CMS HascheSigle, Гамбург, д-р Дітер Цандлер, юрист CMS Vienna, д-р Бернт Ельснер, керівник глобальної практики CMS з питань державних закупівель.

Під час тренінгу обговорювались такі питання:

1. Контроль за злиттями в міжнародних транзакціях. Приклади з практики.

• Види міжнародних режимів контролю за злиттям
  • Визначення необхідності отримання дозволу на концентрацію: оборот та інші порогові показники, концентрації, на які потрібно отримувати дозвіл, місцеві особливості
  • Зміст заяв про отримання дозволу на концентрацію

2.  Взаємовідношення примусових заходів, що застосовуються в картельних справах у публічно-правовому та приватно-правовому порядку.

• Примусові заходи, що застосовуються в публічно-правовому порядку в картельних справах
  • Повноваження Комісії щодо виявлення фактів
  • Примусові заходи, що застосовуються в приватно-правовому порядку в картельних справах
  • Методи оцінки збитків у картельних справах

3. Аналіз та коментарі щодо нової методології розрахунку штрафів, запровадженої АМКУ.

• Штрафи та принципи накладання штрафів за порушення
  • Порівняння Методології розрахунку штрафів ЄС та нової Методології розрахунку штрафів, запровадженої АМКУ
  • Коментарі щодо Методології АМКУ

4. Заборона таємних змов учасників тендерів/ нечесної пропозиції ціни/ участі картелів у тендерних процедурах; методологія розслідувань. Міжнародний аспект. Приклади з практики.

• Таємні змови учасників тендерів/ нечесна пропозиція ціни/ участь картелів у тендерних процедурах
  • Визначення меж ринку на тендерних ринках
  • Методологія розслідувань: загрози та характерні риси
  • Міжнародний аспект: ОЕСР, Всесвітній банк, ЮНКТАД

Викладачі зауважили, що особливий акцент у доповідях надавався аналізу справ з практики юристів, що було досить цікавим з точки зору його порівняння з практикою, що існує в Україні.

08.12.2016
redactor