Міжнародний день рідної мови - мови матері, мови народу

Мова кожного народу
Неповторна і — своя;
В ній гримлять громи в негоду,
В тиші — трелі солов'я.

Берегти її, плекати
Буду всюди й повсякчас,—
Бо ж єдина — так, як мати,—
Мова в кожного із нас!

21 лютого 2017 року в КНТЕУ традиційно урочисто і масштабно відбулося насичене та яскраве відзначення Міжнародного дня рідної мови. Студенти-іноземці презентували в холі Конгрес-центру свої рідні країни.

Дійство продовжив урочистий концерт, де вітаючи всіх зі святом, ректор КНТЕУ Анатолій Антонович Мазаракі зазначив: «Рідна мова – це мова матері, мова роду. З нею людина народжується та пізнає світ. Сьогодні в КНТЕУ навчається 267 студентів із 25 країн. Наявність 8 англомовних магістерських програм в університеті – є одним із привабливих аргументів для іноземного студентства. Це свято – найкраща можливість, коли кожен іншомовний студент може познайомити всіх зі своєю рідної країною та мовою».

Загалом іноземні та українські студенти у творчих номерах представили: Україну, Алжир, Анголу, Узбекистан, Таджикистан, Грузію, Азербайджан, Китай, Францію, Молдову, Польщу, Грецію. На сцені звучали вірші різними мелодійними мовами, виконувалися запальні танці та зворушливі пісні. Кожен, хто представив свою рідну мову, зміг передати її душу присутнім у залі.

Запальною українською піснею розпочався концерт у виконанні Ірини Протасової.

Про найбільшу країну Африки - Алжир розповів піснею Аміалі Массініссу, студент підготовчого відділення для іноземців та осіб без громадянства.

Чудову країну Таджикистан представили студенти I м курсу ФМТП Фаруха Джумаєв та студентка I м курсу ФРГТБ Заріна Набієва.

Один із традиційних танців Узбекистану подарували: студентка I курсу ФФБС Шохзодахона Кобілова, студентка V курсу ФРГТБ заочної форми навчання Шоіра Срожидінова та студент підготовчого відділення для іноземців та осіб без громадянства Вахром Алімов.

Про Анголу розповів Нзау Нзау Ешперадо - студент I курсу факультету ФРГТБ, а згодом запалив залу сучасною піснею.

Вірш про Грузію прочитав Іраклій Бебуташвілі.

Азербайджан представила гостя, співзасновник та керівник Союзу азербайджанської молоді в Україні, Ільгама Алахвердієва.

Пізніше естафету перейняла студентка III курсу ФЕМП Ізмаїлова Хіджиран виконавши традиційний азербайджанський танок.

Традиційним народним азербайджанським танцем гості мали можливість насолодитися у виконанні: студента III курсу ФТМ Хікмета Казимли, студента III курсу ФФБС Місірлі Місіра, студента I курсу ФМТП Абдулаєва Аділя, студента I курсу ФРГТБ Алієва Шахіда.

Чарівна Ольга Засєдатєлєва з французькою піснею «Je t'aime» передала атмосферу чудової та романтичної Франції.

Студентка I курсу ФМТП Олеся Белінська запальною піснею презентувала Молдову.

Лі Цзясі, студент I курсу ФМТП, познайомив гостей свята з поезією Китаю.

Китайська сучасна пісня прозвучала у виконанні Ян Сі (партія фортепіано) та Хуан Кешао (вокал), студентів підготовчого відділення для іноземців та осіб без громадянства.

З польською піснею "Гей, соколи" присутніх познайомили наші студенти: Дмитро Рудіков, Нікіта Пехота та Микола Попов.

Частинку сонячної Греції подарував студент II курсу ФМТП Артур Бєгджанян.

Фінальний номер – заспівали всі учасники концерту -  «Мова Єднання» - про Україну.

21.02.2017
redactor