Оголошеннявсі

Науковці й фахівці обмінялись досвідом психологічної допомоги учасникам АТО з ознаками посттравматичного синдрому

22 лютого 2017 року відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Проблеми психологічної допомоги, соціальної та медико-психологічної реабілітації осіб з ознаками посттравматичного синдрому».

У роботі круглого столу взяли участь 15 викладачів кафедри психології, фахівці військової ради відділу МПЗ Адміністрації Державного центру психологічної служби, працівники кафедри суспільних наук НУОУ, викладачі Київського національного університету будівництва і архітектури, викладач Мукачівського державного університету (м. Мукачево), професори кафедри психології та соціології УДФС України (м. Ірпінь), студенти-психологи (60 осіб), аспіранти (7 осіб).

Мета круглого столу: підвищення якості підготовки фахівців у галузі психології, активізація співпраці з науковими установами та громадськими організаціями.

Основними напрямами роботи були:

1. Детермінанти та психологічна діагностика проявів посттравматичних стресових розладів в учасників АТО.
  2. Практика медико-психологічної реабілітації в структурі психологічної допомоги особистості.
  3. Соціальна реабілітація учасників АТО.
  4. Підготовка практичних психологів до надання психологічної допомоги особам з ознаками посттравматичного синдрому.

Завідувач кафедри Корольчук Микола Степанович – доктор психологічних наук, професор, виступив з доповіддю «Актуальність антикризової психології в умовах АТО».

Сипливий Анатолій Маркович – кандидат медичних наук, доцент кафедри психології КНТЕУ, висвітлив тему «Участь державних інститутів з проведення заходів психологічної, соціальної та медико-психологічної реабілітації учасникам АТО та їх сім’ям».

Миронець Сергій Миколайович – кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології КНТЕУ, виступив з доповіддю «Система роботи з підготовки практичних психологів до діяльності в екстремальних умовах».

Новак Сергій Анатолійович – учасник АТО, секретар військової ради відділу МПЗ Адміністрації Державного центру психологічної служби, виступив про «Особливості стресогенних чинників військових у процесі діяльності в зоні АТО».

Москальов Ігор Олександрович – учасник АТО, ад’юнкт кафедри суспільних наук НУОУ, розкрив тему «Профілактика негативних психічних станів у зоні АТО».

Березовська Лариса Іванівна - кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Мукачівського державного університету, виступила з доповіддю «Психологічні особливості надання допомоги при посттравматичному розладі бійців АТО».

М.В. Руденко, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри основ професійного навчання Київського національного університету будівництва і архітектури, та Корчова Г.Л., кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри основ професійного навчання Київського національного університету будівництва і архітектури, розкрили тему "Психологічний тренінг з учасниками АТО як метод психологічної допомоги".

Каленіченко Р.А., кандидат психологічних наук, доцент, професор кафедри психології та соціології УДФС України, та Мустафаєв Г.Ю., кандидат психологічних наук, доцент, професор кафедри психології та соціології УДФС України (м. Ірпінь), виступили на тему "Психологічні наслідки гострих стресових ситуацій і надання первинної психологічної допомоги".

2075
остання редакція 14.04.2017