Майстер-клас «Облігації – від економічної теорії до українських і міжнародних реалій»

5 квітня 2017 року майстер-клас «Облігації – від економічної теорії до українських і міжнародних реалій» для студентів третього курсу факультету фінансів та банківської справи КНТЕУ на лекції доцента кафедри банківської справи Л.В. Жураховської з дисципліни "Фінансовий ринок" провів відомий експерт з фондового ринку, випускник ФФБС КНТЕУ 2005 року, а тепер керівник групи інформаційного агентства Cbonds (http://cbonds.com/) у країнах СНД і Східної Європи Сергій Ляшенко.

Лекція відбулася в рамках співробітництва кафедри банківської справи з компаніями - професійними учасниками фінансового ринку, професійними асоціаціями України та інформаційними агенціями.

Майстер-клас був присвячений таким нагальним для посткризового фондового ринку України питанням:

• поняття, типи і класифікація облігацій;
  • практичний погляд на ринок облігацій України;
  • глобальний ринок облігацій.

Сергій Ляшенко – відомий експерт фінансового ринку – має високу і різнобічну кваліфікацію: сертифікований спеціаліст з управління активами інституційних інвесторів, адміністрування НПФ, фінансового моніторингу. Його багаторічний досвід роботи  - не менш цікавий: публічні компанії з управління активами й кептивні страхові компанії, інвестиційний департамент "Альфа-Банк" (Україна), фінансові й лізингові компанії, венчурний фонд.

Саме тому виступ пана Сергія викликав неабиякий інтерес студентів. Студенти ставили багато цікавих та конструктивних запитань, а саме:

• Чому в класифікації облігацій виділяють «безстрокові облігації»? Чи випускаються вони в Україні?
  • Які облігації є найбільш поширеними в Україні? Хто їх випускає?
  • У які фінансові інструменти лектор рекомендує інвестувати з точки зору оптимізації ризику та доходності?
  • Чому б Ви надали перевагу: акціям престижної, стабільної компанії чи все ж таки державним облігаціям?
  • Чому державні облігації, які є найбільш надійним інструментом вкладення грошей за кордоном, є ненадійними в Україні? І як можна це виправити? Як підвищити інвестиційну привабливість ОВДП?
  • Чи може фізична особа  - резидент України  - придбати облігації (євробонди) на іноземній біржі?
  • Чому вартість акцій у майбутньому близиться до нуля?
  • Яким чином підготуватися до вдалого працевлаштування на фінансових ринках?

Знання, отримані на лекції, студенти закріпили письмовим «бліц-контролем», де відповіли на три запитання Сергія Ляшенка.

Лекція пройшла з великим успіхом та була схвально оцінена спільнотою фондового ринку в Інтернет-мережах.

Викладачі кафедри банківської справи щиро вдячні Сергію Ляшенко за цікаву, інноваційну та високопрофесійну лекцію та із задоволенням будуть й надалі співпрацювати з ним й агентством Cbonds.

05.04.2017
redactor