Чорнобильська трагедія: уроки, досвід, майбутнє

24 квітня 2017 року відбулась лекція-конференція "Чорнобиль. Глобальні проблеми сьогодення".

Модератор: старший викладач кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю Чикун Н.Ю.

Науковий консультант: доцент кафедри товарознавства, управління безпечністю та якістю, к.х.н. Пасальський Б.К.

Учасники: студенти ФТМ, активісти Наукового клубу «Start in Science» Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених.

Відповідальна за організацію та проведення від Наукового клубу «Start in Science»: Федюк Дар’я (ФТМ 1 курс, 14 група).

Аварія на ЧАЕС -  найбільша техногенна ядерна катастрофа в історії людства. Які уроки ми повинні засвоїти та які подальші перспективи застосування ядерної енергетики? Як впливає радіація на живу природу, яких змін зазнають органічні речовини? Відповіді на ці питання намагалися дати учасники лекції-конференції.

Активіст наукового клубу «Start in Science» Поїзд Роман розпочав конференцію доповіддю «Чорнобиль - 31 річниця».

В обговоренні проблем радіоактивного забруднення, утилізації та захоронення радіоактивних відходів виступили Швестко Назар (1-11), Несен Катерина (1-13), Кравченко Олександр (1-11).

Вплив радіації на навколишнє середовище висвітлила Мартинюк Анастасія (1-15).

Про досвід Японії в подоланні проблем радіоактивного забруднення інформував Долід Олександр (1-16).

Кононець Ірина (1-11) розповіла про стан атомної енергетики в країнах Європи: Франції, Німеччини, Швеції, Швейцарії.

В обговоренні проблеми забруднення навколишнього середовища (атмосфери, ґрунтів, водних ресурсів) взяли участь: Федюк Дар'я (1-14), Сімак Ольга (1-13), Усова Анастасія (1-13), Маркевич Анна (1-14), Цвілій Катерина (1-13), Хоменко Владлена (1-13), Рудь Наталія (1-16).

Під час підведення підсумків виступили: модератор проекту - Чикун Н.Ю, науковий консультант - Пасальський Б.К. Вони відмітили значення науки для прогресу суспільства, необхідність підготовки кадрів високого рівня професійної компетентності та морально-етичні аспекти використання досягнень науки тільки на благо людства.

остання редакція 04.07.2017
redactor