День Вуличної Музики

ЕКО ДТЕУ

20 травня у Києві відбувся щорічний день вуличної музики, активісти ЕкоКлубу КНТЕУ прийняли участь в організації цього фестивалю.
  День Вуличної Музики – наймасштабніший волонтерський проект у світі, започаткований як музичний флешмоб у 2007 році литовським музикантом Андрюсом Мамонтовасом [Andrius Mamontovas] у Вільнюсі (Литва).  Щороку у третю суботу травня сотні виконавців найрізноманітніших музичних стилів збираються разом на вулицях свого міста, щоб заграти і заспівати людям власну музику: просту і складну, нову і стару, рок і фолк, хіп-хоп і джаз. За 11 років ідея литовського свята музики розповсюдилась у Латвії та Ірландії, Великобританії та Грузії, Нідерландах і Бельгії, а ще у Норвегії, Україні, Вірменії, Португалії і Росії.
 В Україні  перший День Вуличної Музики одночасно пройшов у десяти українських містах: Київ, Івано-Франківськ, Львів, Хмельницький, Переяслав-Хмельницький, Дніпропетровськ, Харків, Чернівці, Тернопіль та маленьке містечко Деражня (Хмельницька область).На сьогоднішній день, до святкування цього дійства залучено понад 40 міст зі всієї країни.
 Традиційно, святкування дня вуличної музики в Києві відбувається від Контрактової площі до Хрещатику, створюючи неперервний ланцюг з музичних локацій, серед яких було 12 "потужних" та понад 30 самостійних:
  • MASTERSKAYA Street Point
  • Old Fashioned Radio Jazz stage
  • Електронна локація від Keller Bar
  • Love Music
  • Потужна локація
  • Дитяча Локація від фольк-студії "Правиця"
  • Локація Мода
  • Арт-дворик на Іллінській, 16
  • Локація маленьких інтелігентів
  • Локація від ресторану ПРАГА на ВДНГ
  • Музичний Променад — по всій Пейзажній алеї
  • Локація від Music Hub
  • Living Room
  • Reggae Stage
  • Оглядовий майданчик
 Активісти ЕкоКлубу були задіяні на одній з найбільших та зелених зон "Love Music", де виступали гурти The "ВЙО", Sweetlo, Aloise, Zerno, CallActive, Drama Queen та одні із засновників цього фестивалю учасники колективу Ray Band. У загальній кількості, під ас фестивалю у Києві виступили понад 100 колективів різноманітних жанрів та професійних рівнів. У цей день можна було побачити виступи професійних гуртів, що мають гучне ім'я не лише в Україні, а й закордоном, а також гуртів-початківців, серед яких були і дитячі.
 Серед партнерів Дня Вуличної музики було безліч відомих медійних брендів, благодійних та соціальних організацій, а також організацій еко-спрямування.Окрім музичних виступів, також відбувалися інші заходи, що мали агітаційний характер, щодо збереження навколишнього середовища та збереження культурних пам'яток.
 День Вуличної музики щорічно проходить під гаслом "Найкращий день у році, що об'єднує усіх", що підтверджується загальною картиною заходу, коли відбувається культурний сплеск веселощів, позитивних емоцій та єдності.
  ЕкоКлуб КНТЕУ висловлює вдячність організаторам та учасникам Дня Вуличної музики та бажає подальшого розвитку даного проекту.
Шпита Олексій

23.05.2017