Оголошеннявсі

Круглий стіл за участю лауреата Нобелівської премії Вернона Л. Сміта: "Ефективність реформ в умовах кризи"

26 травня 2017 року в конференц-залі Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему «Ефективність реформ в умовах кризи», на якому були присутні народні депутати, урядовці, провідні економісти, викладачі та партнери кафедри фінансового аудиту КНТЕУ, а також спеціально запрошений гість – Вернон Л. Сміт – основоположник експериментальної економіки, лауреат Нобелівської премії з економіки (2002 р.), президент Міжнародного фонду експериментальних економічних досліджень.

Доктор В.Л. Сміт є одним з кращих економістів світу згідно з міжнародним рейтингом IDEAS. Обговорювалися питання та надавалися поради щодо виходу України з кризи. Надзвичайно важливим, на думку Нобелівського лауреата та його учня й колеги П. Шеремета (лідера економічної думки України, за версією Forbes 2015 р.), є здійснення реформ в економіці із залученням провідних науковців, оскільки саме це є рушійною силою сьогодення та дає можливість отримання альтернативних варіантів у прийнятті ефективних рішень. Свою думку науковці підтверджують, серед іншого, тим, що значна частка радників президентів США були саме академічними науковцями.

Така практика є важливою, оскільки діяльність науковців спрямована на розвиток держави.

Учасники Круглого столу обговорили питання:

1. Ефективність економічних реформ: досвід успішних країн світу
  2. Ефективність медичних реформ: досвід США
  3. Ефективність освітніх реформ в Україні
  4. Ефективність економічних реформ в Україні
  5. Ефективність реформ у енергетичній галузі

Організаторами та модераторами  Круглого столу були:

Павло Унгурян, народний депутат, голова підкомітету Комітету з питань бюджету Верховної Ради України,

кандидат наук з державного управління Ольга Романенко, кандидат економічних наук, кафедра фінансового аудиту КНТЕУ, Рада молодих вчених при МОН

Відеозапис Круглого столу за посиланням

26.05.2017