Викладачі кафедри банківської справи на семінарах для викладачів ВНЗ України

Викладачі кафедри банківської справи взяли участь у семінарах для викладачів ВНЗ України, які організовував Національний банк України.

17-18 травня 2017 року: завідувач кафедри, д.е.н., проф. Шульга Н.П.; к.е.н., доц. Маслова Н.О.; к.е.н., ст. викл. Колодізєва С.О. відвідали семінар «Практичні аспекти формування та реалізації монетарної політики НБУ».

Учасників семінару привітав директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій Ніколайчук, подякував за їх зацікавленість визначеною проблематикою.

6-7 листопада 2017 року: к.е.н., доцент Гордієнко Т.М., старший викладач Нетребчук Л.О., к.е.н., доцент Сушко Н.М. взяли участь у роботі семінару «Реформи у нагляді та запровадження макропруденційного регулювання в банківському секторі України».

Учасників семінару привітав директор Департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук, подякував за їх зацікавленість визначеною проблематикою та розповів про поточні тенденції у банківському секторі.

Доповідачами семінару було представлено теми, які із зацікавленістю обговорювалися всіма присутніми, зокрема про:

• перспективи банків в умовах трансформації сектору;
  • глобальні тенденції банківського регулювання та нагляду;
  • ідентифікацію структури власності банків та кінцевих бенефіціарів банків;
  • оцінку платоспроможності позичальників та вимір кредитних ризиків;
  • впровадження нових вимог до капіталу відповідно до Базелю та законодавства ЄС;
  • підходи до банківського нагляду на засадах Supervisory Review and Evaluation Process (SREP);
  • стрес-тести як інструмент діагностики банківської системи;
  • впровадження стандартів звітності FINREP та COREP;
  • запровадження інструментів макропруденційної політики.

В межах програми семінару викладачі відвідали Музей грошей та Сховище №1 Державної скарбниці України.

9-10 листопада 2017 року: к.е.н., доцент Кірєєва К.О. та к.е.н., доцент Серажим В.В. взяли участь у роботі семінару «Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики НБУ».

В процесі роботи семінару викладачам було розкрито зміст ключових реформ у сфері монетарної політики, які проводяться Національним банком України, зокрема реалізація режиму інфляційного таргетування, координація цілей монетарної та фінансової стабільності, відновлення довіри до банківського сектору, а також джерела та використання монетарної статистики.

9-10 листопада 2017 року: Кірєєва К.О. взяла участь у семінарі «Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики НБУ».

За результатами роботи викладачі отримали сертифікати, які засвідчують їх участь у семінарах.

остання редакція 07.02.2018