Мистецько-виховний захід "Свіча пам’яті"

У КНТЕУ відбувся мистецько-виховний захід "Свіча пам’яті", присвячений роковинам Голодомору 1932-1933 років.

Відкрила захід та звернулась до студентів із вступним словом завідувач кафедри філософських та соціальних наук, професор Латигіна Н.А., яка наголосила на важливості вивчення історії України, усвідомлення молодим поколінням її трагічних уроків.

Захід пройшов у творчій та емоційно напруженій атмосфері, виступали студенти першого курсу ФОАІС, які читали вірші, присвячені пам’яті жертв голодомору, підготували доповіді, у яких розкрили причини та наслідки політики колективізації, що призвела до створення штучних умов голоду 1932-1933 років.

Педяш Яна майстерно виконала вірш, а Клименко Карина та Рибець Марія заспівали колискову в пам’ять про загиблих дітей у період голодомору. Стецюк Євгеній та Герасименко Максим підготували цікаву мультимедійну презентацію, що висвітлювала уривки документального фільму-сповіді людей, які пережили ті трагічні події.

На заході були присутні декан ФОАІС Харченко О.А., заступник декана з виховної роботи Муковіз В.С., які звернулись до студентів наприкінці заходу та підкреслили значення вшанування трагічних подій історії та недопущення помилок у контексті сьогодення.

Не звільняється пам'ять, відлунює знову роками.

Я зітхну... запалю обгорілу свічу,
Помічаю: не замки-твердині, не храми —
Скам'янілий чорнозем — потріскані стіни плачу.
Піднялись, озиваються в десятиліттях,
З долини, аж немов з кам'яної гори
Надійшли. Придивляюсь: Вкраїна, XX століття
І не рік, а криваве клеймо — «33»…