logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
logo
ДЕРЖАВНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ / КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
img

Викладач КНТЕУ - делегат від України на Європейській раді докторантів та молодих вчених

Загальна інформація

Як привабити молодь до дослідницької кар'єри та знайти альтернативні методи оцінювання впливу досліджень на розвиток науки і суспільства – ці та багато інших важливих питань обговорили молоді вчені під час щорічної Конференції Європейської ради аспірантів і молодих учених Eurodoc "Науково-дослідна кар'єра – жива мрія?". Вона проходила упродовж 4 днів в Університеті Тампере (Фінляндія).

Цьогоріч Раду молодих вчених при МОН на заході представляли Ірина Дегтярьова, Ольга Романенко та спостерігач Марина Хмара.

Серед найважливіших питань: якість докторської підготовки та можливості для розвитку молодих науковців, працевлаштування та привабливість дослідницької кар’єри для талановитої молоді, географічна, інтерсекторальна та міждисциплінарна мобільність на всіх етапах кар'єри, ментальне здоров’я, баланс роботи та життя, сприятливе дослідницьке середовище, (не)стабільність працевлаштування, фінансування та пенсійне забезпечення тощо. У докторській підготовці визначальними чинниками є дослідницька доброчесність, цифрові виклики, пов'язані з відкритою наукою та відкритими даними, виклики глобалізації, залучення до побудови економіки знань.

Фабієн Готьє (голова управління відкритої освіти Генерального директорату з досліджень та інновацій Європейської Комісії) наголосила на тому, що зараз Єврокомісія разом зі стейкхолдерами шукають альтернативні методи оцінювання впливу досліджень на розвиток науки і суспільства. Насамперед йдеться про розширення бази критеріїв за межі єдиного параметричного критерію. Зокрема, варто звернути увагу на інші види діяльності вченого в аспекті відкритої науки, викладання, участі у громадській та управлінській діяльності, публічні виступи тощо.

Представники України (Ради молодих учених при МОН) традиційно є досить активними у складі робочих органів та увійшли до складу адміністрації Eurodoc. Доцент кафедри фінансового аналізу та аудиту КНТЕУ Ольга Романенко працюватиме в робочій групі з ментального здоров'я та в контексті теми "Наука, дружня до родини" (Family friendly research) разом з іншими колегами.

Під час пленарних зборів було оптимізовано структуру Eurodoc: утворено 3 нові робочі групи – з дослідницької доброчесності, з акредитації, з ментального здоров‘я.

Членство в Eurodoc дозволяє Раді молодих учених при МОН вносити пропозиції до розробки політики у сфері реформування науки та вищої освіти відповідно до європейського досвіду.

26.04.2018
42265
1488
остання редакція 02.05.2018
Vega