Міжнародна науково-методична конференція "Інноваційний розвиток вищої освіти"

10-11 березня 2010 р. відбулася Міжнародна науково-методична конференція "Інноваційний розвиток вищої освіти", у роботі якої взяли участь 156 осіб, у т.ч.: 7 - із вищих навчальних закладів Росії, Білорусі, Азербайджану; 26 вищих навчальних закладів України.
   Конференцію відкрив ректор Київського національного торговельно-економічного університету доктор економічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України А.А. Мазаракі.
Із доповідями на пленарному засіданні виступили:
— Левківський К.М., заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти академік Академії інженерних наук України "Якісна освіта - запорука самореалізації особистості в сучасних умовах".
— Притульська Н.В., проректор з наукової та навчально-методичної роботи КНТЕУ д.т.н., проф. "Система управління якістю як фактор інноваційного розвитку КНТЕУ".
— Колот А.М., проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного економічного університету ім. В. Гетьмана д.е.н., проф. "Фундаменталізація та індивідуалізація економічної освіти як провідні домінанти її розвитку".
— Резго Г.Я., проректор з навчальної роботи Російського державного торговельно-економічного університету, к.т.н., проф. "Вимоги до якості навчання при переході до двоступеневої системи вищої професійної освіти в Росії".
— Файнгольд В.А., заступник начальника навчально-методичного управління Білоруського державного економічного університету "Актаульні напрями розвитку університетських систем менеджменту якості".
— Бархударов М.И., заступник декана Азербайджанського державного економічного університету, к.е.н., доц. "Інновації в системі вищої освіти:зарубіжний досвід".
— Гуляєва Н.М., декан факультету економіки, менеджменту і права КНТЕУ, к.е.н., доц. "Інноваційні інструменти методичного забезпечення наукових досліджень студентів".
— Мних Є.В., завідуючий кафедрою фінансового аналізу і контролю КНТЕУ д.е.н., проф. "Організація і планування підготовки економічних кадрів за фаховими компетенціями".
  На секційних засіданнях учасники конференції поділилися досвідом та обговорили сучасні підходи до забезпечення якості освіти, використання інноваційних освітніх технологій, розглянули психолого-педагогічні питання виховання, навчання молоді та дорослих.
   Проведено 4 майстер-класи:
- Моніторинг якості освіти (на базі лабораторії профдіагностики Інституту молоді "Інтелект" КНТЕУ). Статінова Н.П., к.пед.н., доц., Пасічнюк О.П., практ. психолог, Живан К.С., соціолог.
- Психолого-педагогічні основи підвищення ефективності у вивченні фізики. Дроба Н.П., к.пед.н., доц., Романенко Р.П., асист.
- Інноваційні підходи до проведення занять з фінансових дисциплін. Тринчук В.В., к.е.н., доц.
- Етика та культура обслуговування туристів (заняття англійською мовою). Єременко А.Ю., асист.
   Під час конференції діяла виставка "Сучасна навчальна книга", були презентовані навчально-методичні видання КНТЕУ.
За результатами роботи конференції сформульовано пропозиції, які будуть передані МОНУ.

Навчально-методичний відділ

15.03.2010