Засідання круглого столу на тему: "Споживачі та влада: нові підходи до суспільного діалогу"

14 березня 2011 року з нагоди Всесвітнього Дня прав споживачів відбулося засідання круглого столу на тему: "Споживачі та влада: нові підходи до суспільного діалогу" за участю представників органів влади, громадських організацій, науково-освітніх установ, засобів масової інформації та іншої громадськості.
    Метою проведення круглого столу було визначення напрямів консолідації зусиль державних органів, громадського сектору та бізнесових кіл у справі захисту законних прав споживачів.
    У засіданні круглого столу взяли участь представники комітетів Верховної Ради України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, Державної служби технічного регулювання України, Антимонопольного комітету України, Київського управління з питань захисту прав споживачів КМДА, Міжнародного інституту безпеки та якості продуктів харчування, Київського національного торговельно-економічного університету. Широким було представництво громадських організацій, зокрема, в роботі взяли участь представники Всеукраїнської федерації споживачів, Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз "ТЕСТ", ВГО "Якість життя", товариства споживачів "Закон" Торговельно-промислової конфедерації, Торговельно-промислового союзу України, ГО "Інститут споживчих програм", ГО "Життя", Спілки фахівців-експертів з якості, засобів масової інформації та багато інших.
    У ході засідання з доповідями виступили: проректор Київського національного торговельно-економічного університету, Притульська Н.В., директор департаменту експертизи та аналізу ефективності державної підтримки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Литвиненко С.В., директор департаменту споживчої політики Державної служби технічного регулювання України Кравченко І.М., заступник голови Антимонопольного комітету України, державний уповноважений Чернелевська О.Л., віце-президент ВФС Бородачова Н.В., перший віце-президент ВФС Назаревич І.С., президент Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз "Тест" Безрукий В.А., директор Міжнародного інституту безпеки та якості продуктів харчування Миронюк Г.І., президент Торговельно-промислового союзу України Близнюк А.С., президент торговельно-промислової конфедерації Демчак В.С., голова ради ВГО "Якість життя" Ладигін О.Ю., голова товариства споживачів "Закон" Андрющенко В.А. В обговоренні також взяли участь представники державних, громадських організацій, бізнесових кіл.
    Учасники круглого столу обговорили нагальні проблемні питання існуючого стану споживчої політики в Україні, зокрема, механізми реалізації споживчого законодавства, питання захисту концептуального права споживачів на якість та безпеку, проблеми надання фінансових послуг, шляхи взаємодії органів державної влади, громадського сектора та бізнес-асоціацій та необхідність консолідації зусиль державних та громадських організацій.
     У рамках круглого столу було презентовано основні програмні напрями діяльності Всеукраїнської федерації споживачів, створенню якої передувала нагальна необхідність існування дієвої та впливової організації, яка б презентувала інтереси споживчої спільноти України, концентрувала зусилля всіх учасників ринкових відносин щодо вирішення проблем споживчого ринку. Активність організації, що об'єднала зусилля більше 20 споживчих організацій різних регіонів України, направлена на налагодження системного та конструктивного діалогу між громадським сектором, який представляє інтереси всієї спільноти споживачів, та органами виконавчої влади задля вжиття невідкладних заходів для поліпшення ситуації в країні, створення дієвої платформи для досягнення балансу інтересів між усіма конфігурантами ринкових відносин, наближення стандартів життя громадян до європейських норм.
     За результатами засідання круглого столу ухвалено рішення про підготовку офіційного колективного звернення до Президента України, Уряду, керівників відповідних установ та організацій з науково обґрунтованими, підтвердженими кращим зарубіжним досвідом, реальними для виконання пропозиціями щодо формування споживчої політики держави та програми заходів з її реалізації на найближчу та довгострокову перспективу.

20.03.2011
annzo