Вебінар «Журналістика та війна: як документувати воєнні злочини»

Журналісти, рекламісти та медійники кафедри журналістики та реклами Державного торговельно-економічного університету взяли участь в обговорені актуальних питань на  другому із  серії вебінарів для журналістів про особливості роботи в умовах повномаштабної збройної агресії РФ проти України «Журналістика та війна: як документувати воєнні злочини» .

Цього разу модератором та спікером зустрічі стали Олександра Панова, менеджерка проєктів ГО «Інтерньюз-Україна» та Сергій Мовчан,  експерт Української Гельсінської спілки з прав людини.

Основні питання які активно обговорювались протягом вебінару:

• Поняття документування та воєнного злочину, різниця між

військовими та воєнними злочинами.

• Відео-, фоторепортаж та інтерв'ю як частина документування.
  • Особливості опитування жертв і свідків, фіксування руйнувань
  • цивільних об'єктів.
  •  Отримання згоди на обробку персональних даних.
  •  Використання та передача зібраних матеріалів.

Вебінар надав можливість обговорити питання про особливості документування журналістами воєнних злочинів,  виокремлені наявні мінімальні стандарти безпечного, ефективного й етичного збирання та використання інформації, наведено процедури документування та складання заяв про тортури та жорстоке поводження у контексті міжнародної системи захисту прав людини, висвітлиено актуальні питання для подальшої дискусії.

Особлива подяка за організацію та цікаву можливість приєднатися до вебінару організаторам та завідувачу кафедри журналістики та реклами  Діані Файвішенко, Ользі Юсуповій та  Катерині Федоришиній,  Євгену Шкурову за інформаційну підтримку та популяризацію зустрічі у соціальних мережах Богдану Кулинко, Катерині Гнатенко.

Ознайомитись з матеріалами спікера та оновленими новинами можна на сайті. Дізнавайтеся першими про нові можливості для навчання медійників.

Чекаємо наступних заходів, нових спікерів та нової серії вебінарів!

Згуртований ДТЕУ. Разом ми сила!

Приєднуйся і дій!

26.07.2022