Правове регулювання картелів у ЄС. П’ять найбільш відомих справ

Міжнародний асоційований партнер конкурентної практики юридичної компанії «E+H Attorney-at-Law» (Відень, Австрія) Анастасія Панчак 16 листопада 2022 р. виступила для студентів, аспірантів та викладачів ДТЕУ з лекцією, присвяченою найгучнішим картельним справам в ЄС.

Під час лекції спікер розкрила нормативно-правові засади протидії картелям у ЄС, пояснила типові алгоритми розслідувань і аргументи, які Європейський суд справедливості бере до уваги у картельних справах. Особливості розслідування картелів у ЄС проілюстровано на прикладі картелів на ринках електронно-променевих трубок для моніторів і телевізорів (2012 р.), деривативів (2013, 2016, 2021 рр.), легкових автомобілів (2014 р.) та вантажівок (2016 р.), а також змови щодо технічних розробок у сфері систем очищення автомобільних викидів оксидом азоту (2021 р.).

Лекція викликала значний інтерес у присутніх і дискусію щодо застосування європейської практики протидії картелям в Україні.

Щиро вдячні спікеру, сподіваємося на подальшу співпрацю!

остання редакція 22.11.2022