Круглий стіл «Гармонізація процесів атестації аудиторів та здобуття вищої освіти»

На базі Державного торговельно-економічного університету 18 квітня 2023 року відбувся круглий стіл «Гармонізація процесів атестації аудиторів та здобуття вищої освіти», ініційований Органом суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.

Мета заходу – представлення Концепції гармонізації процесів атестації аудиторів та здобуття вищої освіти, обговорення перспектив її реалізації.

Круглий стіл відкрили ректор доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Анатолій МАЗАРАКІ та директор Департаменту методології бухгалтерського обліку та нормативного забезпечення аудиторської діяльності Міністерства фінансів України, голова Ради нагляду за аудиторською діяльністю Людмила ГАПОНЕНКО.

З тематичними доповідями виступили:

• Олег КАНЦУРОВ – виконавчий директор Інспекції із забезпечення якості Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю. Тема доповіді «Передумови формування Концепції»;
  • Наталія КОНОВАЛЕНКО – представник Світового банку. Тема доповіді  «Важливість гармонізації освіти бухгалтерів та аудиторів на міжнародному та національному рівнях»;
  • Наталія  ЛОХАНОВА – завідувач кафедри бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту Одеського національного економічного університету. Тема доповіді «Напрями і перспективи оновлення Стандартів вищої освіти зі спеціальності 071 «Облік і оподаткування»;
  • Олена ФОМІНА – завідувачка кафедри обліку та оподаткування Державного торговельно-економічногоуніверситету. Тема доповіді «Практичні аспекти оновлення освітньо-професійних програм»;
  • Валентина ЛЕГКА – член Комісії з атестації. Тема доповіді «Використання програм іспитів при атестації аудиторів для удосконалення освітнього процесу»;
  • Яна ЛИТВИНЕЦЬ – менеджер з персоналу ТОВ «Делойт і Туш». Тема доповіді «Вплив реалізації Концепції на професію».

В обговоренні взяли участь представники Міністерства фінансів України, Комісії з атестації, Світового банку, Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, провідних закладів вищої освіти, великих аудиторських компаній.

Анатолій МАЗАРАКІ підбив підсумки роботи круглого столу та висловив вдячність всім учасникам заходу за активну участь.

остання редакція 28.04.2023